ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Укроборонпром» продасть списане майно на ProZorro: у лотах автотехніка, металобрухт

15 Січня 2020

Державний концерн «Укроборонпром» реалізовуватиме списане майно підприємств через електронний майданчик ProZorro. Продажі

Як повідомили в пресслужбі Концерну, всі лоти зібрані на сайті Укроборонпрому.

Наразі в системі оголошено 270 аукціонів на загальну суму 62,58 млн гривень. Серед позицій є, приміром, залізобетонний плавучий понтон і фюзеляж гелікоптера. Загалом же, підприємства «Укроборонпрому» на аукціон виставили автомобілі, автобуси й металобрухт.

Як коментують у Концерні, перехід на систему ProZorro, проведення торгів щодо списаного майна підприємств, які входять до складу Концерну, є одним із компонентів реформи закупівель в «Укроборонпромі».

Реформа передбачає централізацію закупівельної функції в Концерні, повний перехід на ProZorro, зміну внутрішніх процедур, зокрема, зменшення суми допорогових закупівель. З 2020 року в «Укроборонпромі» й на його підприємствах зменшено суму допорогової закупівлі до 50 тисяч гривень. Це означає, що будь-які послуги чи майно, вартість якого перевищує 50 тисяч, купуватимуть прозоро через публічний майданчик.

За словами директора департаменту закупівель Концерну Надії Бігун, ефективне розпорядження майном є одним із елементів успіху. Саме тому «Укроборонпром» приділяє цьому велику увагу.

– Ми постійно консультуємо підприємства з проведення продажів і закупівель. Зокрема, створили інструкцію для підприємств, як правильно проводити продажі, яка інформація має бути в описі лота. Приміром, важливим є наявність фото. Також плануємо навчання для колег і постійно контролюватимемо виконання рекомендацій, – наголосила Надія Бігун.

Також вона зазначила, що наступним кроком у реформі закупівель держконцерну є виставлення орендованого майна держпідприємств на майданчику ProZorro. З наступного місяця в країні набирає чинності новий закон про оренду державного майна. Він зобов’язує всі державні підприємства передавати майно в оренду через електронний майданчик ProZorro.

– Це, – наголошує пані Бігун, – дасть змогу здавати в оренду майно держпідприємств на ринкових умовах.

Нагадаємо: 27 грудня 2019-го набрав чинності Закон України від 03.10.2019 №157-Х «Про оренду державного та комунального майна» (набирає чинності 1 лютого 2020 р.), який встановлює принципово новий порядок передачі державного і комунального майна в оренду. Зокрема, спрощує процедуру передачі в оренду об’єктів державної та комунальної власності.

Передавання в оренду державного і комунального майна замість застарілої процедури проведення конкурсу здійснюватимуть шляхом продажу права оренди на майно державної та комунальної власності на електронному аукціоні в електронній торговій системі.

Стежте за нами в Instagram
Новини