ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Збройних Силах збережуть превентивну медицину

2 Січня 2020
У Збройних Силах збережуть превентивну медицину

В основу організації медичного забезпечення Збройних Сил України покладені принципи, одним із яких є профілактична спрямованість діяльності медичної служби, яка співпадає з підходами країн-членів НАТО. Про це АрміяInform повідомили в Головному військово-медичному управлінні ЗСУ.

Досвід більшості країн-членів НАТО (Сполучені Штати Америки, Канада, Франція, Італія, Іспанія, Велика Британія, Туреччина, Угорщина) свідчить про те, що в складі медичних збройних сил існують структури (центри, відділи) превентивної медицини для виконання санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів у системі військової охорони здоров’я, але вони не є відокремленими структурами зі своїми органами військового управління, а підпорядковуються, зокрема, керівництву військово-медичної служби.

Відповідно до Стратегічного оборонного бюлетеня України пріоритетом залишається реформування сектору безпеки і оборони. Водночас реалізація реформ в Україні у сфері військової охорони здоров’я шляхом створення Командування медичних сил має на меті наблизити його структуру до позитивних прикладів міжнародної практики. Це дозволить підвищити рівень здоров’я та поліпшити санітарно-епідеміологічну ситуацію щодо військовослужбовців і членів їхніх сімей.

Тому під час створення Командування медичних сил планують зберегти окремим напрямом усю вертикаль Служби превентивної медицини, залишити за нею завдання щодо здійснення санітарно-гігієнічних, протиепідемічних (профілактичних) заходів із забезпечення санітарного та епідемічного стану військ, посилити її матеріально-технічну базу, а також збільшити штат фахівців.

 

 

Читайте нас в Telegram
Новини