ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Венесуелі опозиція знову проголосила Гуайдо головою парламенту

6 Січня 2020
Хуан Гуайдо повернув собі посаду глави парламенту Венесуели під час голосування опозиції поза залу засідань, куди її не пустили. Раніше його змістив прихильник Мадуро, політик Луїс Парра. Йдеться у повідомленні Укрінформу з посиланням на  DW.

Хуан Гуайдо знову проголошений головою Національної асамблеї країни після голосування опозиційних депутатів поза залу засідань парламенту. Вони провели свої збори в будівлі редакції місцевої газети, після того, як не змогли потрапити в парламент країни, заблокований силовиками. За його кандидатуру проголосували сто депутатів.

Раніше суперник Гуайдо і прихильник офіційної влади країни Луїс Парра оголосив себе новим головою парламенту, тим самим, змістивши лідера опозиції Гуайдо з посади. Опозиція, яка представляє більшість у Національній асамблеї, назвала подію “парламентським переворотом” і заявила, що на сесії не було необхідного кворуму. Глава Венесуели Ніколас Мадуро відразу після оголошення результатів визнав законним призначення нового керівництва парламенту на чолі з Луїсом Парра.

Як повідомлялося, політична криза у Венесуелі триває вже майже рік. У січні 2019 голова парламенту Хуан Гуайдо, який представляє опозицію, оголосив себе тимчасовим президентом. Близько пів сотні держав, серед яких і США, визнали його на посаді.

Разом з тим президент Венесуели Ніколас Мадуро користується підтримкою армії і силових структур, визнають його легітимність, зокрема, Москва, Китай і Куба.

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України