ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У світі розпочалося Десятиліття дій – періоду активного досягнення Цілей сталого розвитку

9 Січня 2020
У світі розпочалося Десятиліття дій – періоду активного досягнення Цілей сталого розвитку

У 2020 році відзначатиметься 75 річниця з дня створення Організації Об’єднаних націй. Цього ж року розпочинається Десятиліття дій – періоду активного досягнення Цілей сталого розвитку спільними зусиллями країн світу. АрміяInform вирішила дізнатися про особливості Цілей сталого розвитку (ЦСР). Це ключові напрямки розвитку країн, ухвалені на Саміті ООН зі сталого розвитку на період від 2015 до 2030 року. Існує 17 Глобальних цілей, яким відповідають 169 завдань.

За ініціативи уряду України та за сприяння системи ООН в Україні, впродовж року тривав відкритий та інклюзивний процес адаптації ЦСР. Окрім того, Цілі включені до закону відповідним Указом Президента.

Ціль 1: Покінчити з бідністю в усіх її формах в усьому світі

Ціль 2: Покінчити з голодом, забезпечити продовольчу безпеку і поліпшення харчування і сприяти сталому розвитку сільського господарства.

Ціль 3: Забезпечити здоровий спосіб життя і сприяти добробуту для всіх у будь-якому віці.

Ціль 4: Забезпечити всеосяжну і справедливу якісну освіту і заохочувати можливості навчання протягом усього життя для всіх.

Ціль 5: Домогтися гендерної рівності та розширити права і можливості всіх жінок і дівчаток.

Ціль 6: Забезпечити наявність і раціональне використання водних ресурсів та санітарії для всіх.

Ціль 7: Забезпечити загальний доступ до недорогого, надійного, стійкого і сучасного енергопостачання.

Ціль 8: Сприяти неухильному, всеосяжному та сталому економічному зростанню, повній і продуктивній зайнятості та гідній праці для всіх.

Ціль 9: Створити гнучку інфраструктуру, сприяти всеосяжній і стійкій індустріалізації та заохочувати інновації.

Ціль 10: Зменшити нерівність усередині країн і між ними.

Ціль 11: Зробити міста і населені пункти відкритими, безпечними, життєздатними та стійкими.

Ціль 12: Забезпечити стійкі моделі споживання і виробництва.

Ціль 13: Вжити термінових заходів із боротьби зі зміною клімату та її наслідками.

Ціль 14: Зберігати й раціонально використовувати океани, моря і морські ресурси в інтересах сталого розвитку.

Ціль 15: Зберігати та відновлювати екосистеми суші й сприяти їхньому раціональному використанню, раціонально розпоряджатися лісами, боротися з опустелюванням, зупинити й повернути назад процес деградації земель і зупинити процес утрати біорізноманіття.

Ціль 16: Сприяти створенню мирних і вільних від соціальних бар’єрів суспільств у інтересах сталого розвитку, забезпечувати доступ до правосуддя для всіх і створювати ефективні, підзвітні й засновані на широкій участі установи на всіх рівнях.

Ціль 17: Зміцнювати засоби досягнення сталого розвитку та активізувати роботу механізмів Глобального партнерства в інтересах сталого розвитку.

Для досягнення довгострокових цілей необхідно послідовно виконувати визначені коротко- та середньострокові завдання. Передумови досягнення всіх без винятку цілей розвитку – якісне управління, викорінення корупції, суспільна підтримка.

Українські знаменитості: Джамала, Надя Дорофеєва, Майкл Щур, Євген Філатов, Маша Єфросиніна, ONUKA та інші відомі персони обрали собі по цілі й поділилися власними порадами, як почати змінювати світ на краще вже зараз. На деяких станціях київського метрополітену можна побачити банери цих людей з Цілями сталого розвитку.

У наступні десять років країни спрямовуватимуть зусилля на подолання всіх форм бідності, боротьбу з нерівністю й усунення негативних проявів кліматичних змін.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України, Публікації