ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Києві визначали стратегію розвитку вітчизняного ОПК

23 Січня 2020
У Києві визначали стратегію розвитку вітчизняного ОПК

Україна може стати потужним виробником зброї на міжнародному ринку і вже нині має для цього неабиякий потенціал. Потрібно лише створити відповідні умови. Про це, зокрема, йшлося під час круглого столу в Укрінформі на тему: «Шляхи реформування та розвитку українського військово-промислового комплексу», учасники якого обговорили стан, шляхи реформування та подальшого розвитку вітчизняного оборонно-промислового комплексу, аби забезпечити військо сучасними зразками озброєння й військової техніки.

На думку Анатолія Пінчука, президента ВГО «Українська стратегія», цьому може посприяти законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розвитку оборонно-промислового комплексу України». До речі, цей документ розробляли спільно з експертами Центру сприяння обороноздатності України.

Зокрема законопроєкт передбачає визначення ОПК пріоритетною галуззю економіки України, створення Міністерства з питань розвитку стратегічної промисловості та інновацій у сфері безпеки і оборони як центрального органу виконавчої влади. Воно має забезпечити формування та реалізацію державної політики в царині ОПК, космічної діяльності, оборонних та безпекових досліджень. Зі свого боку для оптимізації системи управління ДК «Укроборонпром» слід трансформувати у Національний державний холдинг.

Для підприємств оборонно-промислового комплексу, насамперед тих, що виконують державне оборонне замовлення, та новостворених, пропонується запровадити фіскальні преференції в частині податку на прибуток і ПДВ. Наприклад, щодо суми первісної вартості придбання виробничих основних засобів, необхідних для виготовлення продукції оборонного призначення та витрат на їхній ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші покращення. Але за умови, що зазначені виробничі активи використовують не менше, ніж на 30% для виконання державного оборонного замовлення.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини, Події