ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Державній спецслужбі транспорту відкрили музей Залізничних військ

18 Січня 2020
У Державній спецслужбі транспорту відкрили музей Залізничних військ

У Державній спеціальній службі транспорту (ДССТ) Міністерства оборони України врочисто відкрили музей залізничних військ. Ініціатором його створення став голова Адміністрації ДССТ генерал-лейтенант Микола Мальков.

– Цей музей створили для тих, хто служив до нас, хто служить з нами і служитиме після нас, – так охарактеризував свою ініціативу генерал-лейтенант Микола Мальков.

Що й говорити, музей вражає. Дивує не монументальністю чи «гламурністю», а передусім щирістю. Одразу розумієш, його творили люди, які пишаються своєю службою. До речі, коли для Державної спецслужби транспорту будували нову штаб-казарму, то ще під час проєктування окремі площі виділили під музей. А після закінчення ремонту в цьому приміщенні запрацювала робоча група під керівництвом полковника Василя Горбенка. За шість місяців їм удалося зібрати експонати і створити експозицію, яка розповідає про історію та сучасність залізничних військ.

Музей має сім залів. Перша розповідає про історію створення залізничних формувань на теренах України. Тут відвідувачі можуть дізнатися про діяльність Залізничних військ під час Першої світової та громадянської воєн та навіть побачити макет штабного вагона головного отамана УНР Симона Петлюри, де 1 грудня 1918-го на залізничній станції Фастів підписали передвступний договір про злуку між УНР і ЗУНР.

Друга зала присвячена діяльності залізничних військ під час Другої світової. Про післявоєнне відновлення країни і створення 2-го залізничного корпусу розповідає третя зала музею. Тут можна довідатись і про участь воїнів-залізничників у освоєні цілинних земель, будівництві Байкало-Амурської магістралі, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та землетрусу у Вірменії. Парадну форму й документи передала музею онука першого командувача 2-го залізничного корпусу генерала Нікона Просвірова  – Олена Анатоліївна.

Четверта зала оповідає про історію і сьогодення ДССТ. Етапам створення залізничних військ України на базі 2-го залізничного корпусу, участі воїнів-залізничників у розбудові державних об’єктів незалежної України й переформуванню залізничних військ у Державну спеціальну службу транспорту присвячена п’ята зала музею.

У шостій – стенди та експонати, що розповідають про діяльність Державної спецслужби транспорту: будівництво житла, духовне виховання, військові династії та ветеранський рух. До речі, ветеранська організація Держспецтрасслужби налічує понад 1700 активних учасників, завжди готових поділитися колосальним досвідом і підтримати у важкі часи.

І остання, сьома зала, присвячена участі воїнів Державної спеціальної служби транспорту в бойових діях на сході України.

Серед почесних гостей, які завітали на відкриття музею, був генерал-армії України Олександр Кузьмук.

– Після розвалу Радянського Союзу на нашій території залишився 2-й залізничний корпус – славетний, зі своїми традиціями, озброєнням, технікою, досвідом і кадровим потенціалом. Нам вдалося, попри все, зберегти це військове формування й на його базі створити залізничні війська України. Найкращі традиції тих часів продовжують воїни Держспецтрансслужби. Музей, який відкриваємо, є уособленням традицій, шаною подвигу і, впевнений, поглядом у майбутнє. Запитайте будь-кого з офіцерів, солдатів чи їхніх дружин: «Чи згодні перевестися в інші війська?» Вони скажуть: «Ні, ми обрали залізничні війська. Тому наше місце тут!» – сказав під час відкриття музею генерал армії України Олександр Кузьмук.

9
1

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини, Події