ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Столтенберг уважає, що треба уникнути збільшення напруги на Близькому Сході

8 Січня 2020, 10:58
Столтенберг уважає, що треба уникнути збільшення напруги на Близькому Сході

НАТО вважає за необхідне проявляти відповідальність і стриманість для деескалації напруги, що виникла на Близькому Сході після вбивства генерала Сулеймані. Як передає «Укрінформ» з посиланням на пресслужбу НАТО, про це Єнс Столтенберг заявив під час брифінгу за підсумками засідання Північноатлантичної Ради, що відбулася у понеділок у Брюсселі.

— Гадаю, що нині важливо дійсно спробувати досягти деескалації та уникнути подальшого збільшення напруги в регіоні. Якщо я стану спекулювати навколо того, як ми реагуватимемо, це не допоможе деескалації, це матиме прямо протилежний ефект. Тож ми закликаємо до відповідальної поведінки. Ми переконані у важливості деескалації та стримування. Це була чітка позиція, яку висловили всі союзники під час сьогоднішньої зустрічі, — заявив Столтенберг, відповідаючи на запитання преси, якою може бути поведінка НАТО, якщо США, реагуючи на дії Ірану, вирішать застосувати Статтю 5 Вашингтонського договору.

Генеральний Секретар НАТО повідомив також, що рішення про ліквідацію генерала Сулеймані приймали США, тож Глобальна коаліція проти ІДІЛ та НАТО не є до нього причетними.

— Це рішення Сполучених Штатів. Це не є рішенням, яке ухвалювала Глобальна Коаліція чи НАТО. Проте всі союзники занепокоєні дестабілізаційними діями в цьому регіоні та підтримкою Іраном різних терористичних груп. Ми також надзвичайно занепокоєні нещодавніми атаками проти цивільної енергетичної інфраструктури у Саудівській Аравії або проти баз Коаліції в Іраку, тих баз, які є важливими для наших зусиль у боротьбі з міжнародним тероризмом в Іраку та в Сирії, — сказав керівник Альянсу.

При цьому він зауважив, що США надали союзникам інформацію щодо причин акції проти генерала Сулеймані.

— Ми мали кілька брифінгів з боку Сполучених Штатів, від Держдепартаменту та Пентагону, вони проінформували та пояснили іншим союзникам, чому вони здійснили дії проти генерала Сулеймані. Я не буду вдаватися в деталі цих брифінгів. Залишу це Сполученим Штатам, — додав Єнс Столтенберг.

Нагадаємо, що в суботу в Іраку відбудеться екстрене засідання парламенту країни для обговорення ситуації навколо авіаційного удару США по аеропорту в Багдаді в ніч на п’ятницю 3 січня, внаслідок якого загинули високий військовий командувач Ірану і деякі іракські чиновники.

Іран уже пригрозив «жорстокою помстою» за загибель генерала Сулеймані.

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України