ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

США створили флот для дій в Арктиці

2 Січня 2020, 18:00
США створили флот для дій в Арктиці

Фото: Reuters

Як повідомляє «Голос Америки», 31 грудня 2019 року у ВМС США оголосили, що Другий флот, створений для того, щоб протистояти Росії в Арктиці, досяг «повної операційної спроможності».

Флот, який базується у Норфолку (Вірджинія), діяв з 1950 по 2011 роки. Його частково було поновлено у 2018 році, а відтепер він відновлений повністю. Заплановано, що флот буде проводити дії в Атлантичному та Північному океанах.

— У дедалі складнішому безпековому середовищі у світі наші союзники та конкуренти добре знають, що велика частина найактивніших торговельних маршрутів проходить на півночі Атлантики, — заявив очільник флоту віцеадмірал США Ендрю Люїс.

Танення льодів в Арктиці відкриває можливості для використання нових торговельних шляхів і збільшує конкуренцію НАТО з Росією.

За словами адмірала Фогго, сьогодні потреба уважно стежити за військовим посиленням Росії на півночі накладається на попередні «агресивні дії Росії у Чорному морі та у східному Середземномор’ї». Поліпшена здатність Росії здійснювати військові операції у регіоні від Північного морського шляху до морських проходів між Гренландією та Ісландією, Ісландією та Британськими островами потребує особливої уваги США.

Фогго нагадав, що Росія вдавалася до глушіння сигналу GPS під час проведення навчань НАТО у Норвегії Trident Juncture у 2018 році.

— Ми гарантуємо свободу судноплавства всіх націй незалежно від того, про який морський басейн ідеться: Південно-Китайське море, Чорне море чи Арктичний океан або деінде. Якщо Росія спробує наполягати на здійсненні заходів за межами дозволеного Міжнародним морським правом, вона може створити небезпечний прецедент для всієї міжнародної спільноти: що потужні прибережні держави можуть, коли їм заманеться вносити зміни до Міжнародного морського права, у власних інтересах, спираючись на зброю, яка дає змогу запроваджувати таку їхню політику, — додав адмірал ВМС США.

Виступаючи на конференції ще торік у травні, Командувач ВМС США у Європі та Африці адмірал Джеймс Фогго заявляв, що ВМС США будуть гарантом мирного проходження морських судів Північним морським шляхом так само, як вони вже є гарантом мирного проходження судів у Чорному та Південно-Китайському морях.

Підготував Дмитро Завтонов

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України