ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

США погрожують санкціями Індії

13 Січня 2020, 11:46
США погрожують санкціями Індії

Сполучені Штати попередили Індію не купувати передові системи протиракетної оборони російського виробництва С-400, закликавши Нью-Делі переглянути питання придбання цих систем або зіткнутися з «ризиком санкцій».

Це сталося після підписання у жовтні 2018-го контракту на суму 5,43 мільярда доларів на закупівлю російських протиракетних систем, що зробить Індію найбільшим у світі іноземним оператором S-400 до 2025 року.

Індія вже внесла початкові платежі, і збройні сили країни зобов’язалися приступити до планів придбання ракетних платформ, попри погрози американських санкцій. Перші S-400 поставлять до кінця 2020-го.

Високопоставлений представник Держдепартаменту США виступив із зауваженнями на пресбрифінгу, підкресливши, що азійська країна не захищена від санкцій Вашингтона щодо угоди з Москвою, як і Туреччина, яка теж перебуває під загрозою санкцій через аналогічну угоду купівлі тієї ж ракетної платформи.

Відомо, що S-400 — сучасна російська ракетна система, призначена для виявлення, відстеження та знищення літаків, безпілотників або ракет на відстані до 402 кілометрів.

Москва і Нью-Делі підписали міжурядову угоду про продаж п’яти одиниць систем протиповітряної оборони під час 17-го індійсько-російського саміту ще в жовтні 2016 року в індійському прибережному районі Гоа.

Під час візиту до Індії 5 жовтня 2018-го президент РФ Володимир Путін підписав контракт із прем’єр-міністром Індії Нарендра Моді на постачання п’яти полкових комплектів систем S-400 на суму 5,43 мільярда доларів.

Торік у лютому Москва наголошувала, що Індія отримає «без будь-яких затримок» передові ракетні системи та що «зобов’язання Росії за контрактом виконають».

Індія зі свого боку підкреслила, що може самостійно закуповувати зброю, а її міністр закордонних справ торік у листопаді наголосив, що Делі «не залежатиме від інших країн у тому, що ми робимо з точки зору нашої національної безпеки та оборони».

Читайте нас в Telegram
Новини світу та України