ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

СБУ запобігла вивезенню деталей військових літаків

14 Січня 2020
СБУ запобігла вивезенню деталей військових літаків

Контррозвідники Служби безпеки України (СБУ) запобігли на Харківщині незаконному вивезенню за межі України запасних частин до військової авіаційної техніки.

Як повідомляє пресслужба СБУ, оперативники та слідчі встановили, що місцеві мешканці, які є фахівцями в авіаційній галузі, нелегально скуповували у різних продавців агрегати та вузли, зокрема вживані, до реактивного навчально-бойового літака Л-39 «Альбатрос», який перебуває на озброєнні у понад 30-ти країнах світу.

«Зловмисники вивозили запчастини за межі нашої держави з приховуванням від митного контролю та надалі використовували для проведення регламентних робіт з обслуговування цього типу літаків за кордоном», — повідомляють представники спецслужби.

За інформацією СБУ, підозрювані були зупинені в зоні митного поста міжнародного аеропорту «Харків». «Зловмисники намагалися під виглядом автомобільних запчастин незаконно вивезти до однієї з країн ЄС компоненти до літака, які є товарами подвійного призначення», — кажуть у Службі безпеки України.

Відомо, що наразі вирішується питання повідомлення фігурантам оборудки про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 333 Кримінального кодексу України — порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експертному контролю.

«Операція проводилася спільно з представниками ДПС та ДМС України під процесуальним керівництвом прокуратури Харківської області. Триває досудове розслідування», — повідомили в пресслужбі відомства.

Стежте за нами в Instagram
Новини