Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

СБУ викрила чергову спробу вербування українця

23 Січня 2020
СБУ викрила чергову спробу вербування українця

Контррозвідка СБУ викрила чергову спробу терористичної організації «МДБ ЛНР» завербувати громадянина України для вчинення злочинної діяльності на шкоду державній безпеці нашої країни. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

«Оперативники спецслужби встановили, що в грудні 2019 року під час перетину лінії розмежування з тимчасово окупованою територією Донецької області бойовики так званої МДБ ДНР викрали бізнесмена з Дніпра, який збирався відвідати батьків у рідному Донецьку. Терористи безпідставно звинуватили чоловіка в діяльності на шкоду самопроголошеній «Донецькій народній Республіці», зокрема в роботі на українські спецслужби», йдеться в повідомлені.

Після пред’явлення «звинувачення» бойовики два тижні незаконно утримували українця в підвальному приміщенні, застосовуючи методи психологічного та фізичною тиску, позбавивши можливості нормального харчування.

Погрожуючи розправою над рідними, вони схилили комерсанта до конфіденційного співробітництва, а саме: збирати та передавати інформацію про патріотичні організації. До того ж бойовики конфіскували значну суму готівки та авто бізнесмена.

Відразу після повернення на підконтрольну українській владі територію чоловік потрапив у поле зору СБ України. Наразі громадянин надав детальні свідчення щодо обставин свого вербування та поставлених завдань.

«За результатами перевірки було встановлено, що він не здійснив жодних дій на шкоду державній безпеці України. Подібні випадки є непоодинокими. Контррозвідка СБ України систематично виявляє та запобігає спробам спецслужб країни-агресора та підконтрольних їм маріонеток залучити наших співвітчизників до протиправної діяльності», зазначають у відомстві.

Читайте нас у Facebook
Мітки:
Новини