ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Сайдік нагадав, хто насправді виступає сторонами конфлікту на Донбасі

20 Січня 2020
Сайдік нагадав, хто насправді виступає сторонами конфлікту на Донбасі

Україна і Росія є сторонами конфлікту на Донбасі, що підтверджується підписами українського і російського представника під Мінськими угодами. Як повідомляє «Укрінформ», про це в інтерв’ю російським ЗМІ заявив експредставник Чинного голови ОБСЄ в Україні та Тристоронньої контактної групи (ТКГ) Мартін Сайдік.

За його словами, в оригіналі Мінських угод можна побачити підписи колишнього глави місії ОБСЄ в ТКГ Гайді Тальявіні, експрезидента України Леоніда Кучми та колишнього посла РФ в Україні Михайла Зурабова, потім іде пропуск та додані прізвища Захарченка з Плотницьким.

— Чому нагорі Україна і Росія? Вони хіба не сторони конфлікту? Саме тому вони стоять нагорі. І є один посередник — ОБСЄ, — заявив Сайдік, відповідаючи на питання, хто насправді є сторонами конфлікту на Донбасі. Він додав, що в Росії «про це не хочуть і чути».

На спробу Росії вважати себе посередником Сайдік заявив, що «тоді треба сказати, що вона не виконує роль посередника».

— Візьмемо останній закон так званої ЛНР про так званий кордон: про те, що державний кордон — це вся область. Чи вважає РФ, що це сумісно з Мінськими угодами, в яких йдеться про окремі райони Донецької та Луганської областей? Де тут посередництво Росії? Це хіба відповідає Мінським угодам? Ні! Де голос Росії? Посередник іноді зобов’язаний говорити відкрито. Якщо він мовчить, то є припущення, що він згодний. Це тільки один приклад, — сказав він.

Колишній спецпредставник ОБСЄ зазначив, що «посередник не може бути на чийомусь боці». Сайдік зауважив, у звітах спільної моніторингової місії відображено, що 80-90% відмов у доступі спостерігачам припадає на окупаційні адміністрації ОРДЛО. «Де тут посередництво Росії?» — запитує Сайдік. Він уважає, що якщо хтось посередник, то він повинен діяти як посередник. А якщо посередник на одній стороні, то він не посередник, а «односторонній гравець».

Сайдік також підкреслив, що в Мінських угодах написано про особливий статус для Донбасу «на тлі загальної децентралізації України».

— Ніяких інших слів і понять там немає. Росія, мені здається, поки відмовляється говорити про те, як буде відновлена територіальна цілісність України, згідно з духом і буквою Мінських угод, — заявив він.

Раніше АрміяInform повідомляла, що за словами Мартіна Сайдіка, в Мінських домовленостях немає пункту про автономію Донбасу.

Читайте нас в Telegram
Мітки:
Новини світу та України