ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Росія вчергове підпалила субмарину і «зафонила» атомом

29 Січня 2020
Росія вчергове підпалила субмарину і «зафонила» атомом

Зранку 28 січня інформагентство «Інтерфакс», посилаючись на пресслужбу Сєвєродвінської міської адміністрації (Архангельська область РФ), повідомило, що «… оперативной сменой единой дежурно-диспетчерской службы Северодвинска зафиксировано повышение радиационного фона до 0,3 микрозиверта в час, которое отразилось датчиком АСКРО на проспекте Труда, 48. Данное повышение находится в пределах нормы».

Датчики спрацьовують «помилково»

 

У пресслужбі уряду Помор’я «Інтерфаксу» поспішно повідомили, що датчики виміру радіації в місті спрацювали помилково. А представники МНС в Архангельській області інформацію взагалі не коментують. У міськраді лиш повідомили, що до них виїхали фахівці Росспоживнагляду й відділу цивільного захисту для з’ясування причин: «На место оперативно направлена группа ФБУЗ «Центра гигиены и эпидемиологии Архангельской области» с целью уточнения правильности показания датчика. По информации специалистов учреждения, на момент прибытия уровень радиации был в пределах 0,09 – 0,14 микрозиверта в час».

Місцеві чиновники додали, що на такий «незначний» стрибок радіації, за даними їхнього «Центру гігієни та епідеміології», навіть реагувати не варто: «… показания 0,3 микрозиверта в час считаются предупредительной уставкой. Аварийное реагирование соответствующих служб начинается при показаниях от 0,6 микрозиверта в час».

Пожежа на атомній субмарині

Причина такого стрибка рівня радіації теж досить швидко з’явилась у певних медіа. Видання «Известия» повідомило: на одному з підприємств Сєвєродвінська, яке має назву «Звездочка» (великий центр судноремонту), сталося загорання на атомному підводному човні, який саме перебував тут на ремонті.

Але й пресслужба підприємства запевняє: у них жодних подій не трапилось: «Радіаційний фон на території головної організації АО «ЦС «Звездочка» в нормі. Системами контролю радіаційної обстановки підприємства змін радіаційного фону не зафіксовано». Міськадміністрація Сєвєродвінська, посилаючись на підприємство, теж поспішно заявила: «…во вторник никаких ЧП на градообразующих предприятиях Северодвинска («Севмаш», «Звёздочка») не происходило».

Проте «Известия» все ж опублікувало інформацію про пожежу, посилаючись на власні джерела, яких назвало «очевидцями», усвідомлюючи, що в цій ситуації «диму» (радіації) без вогню не з’явилося б. Російські медіа вже добре розуміють, що подібні «джерела з-поміж очевидців» набагато достовірніші, ніж офіційні повідомлення пресслужб державних установ.

Спершу ракети теж не було

Ситуація, що виникла в російському Помор’ї, дуже нагадує подібну, яка теж трапилась тут і зовсім недавно,  пів року тому.

8 серпня 2019-го Міноборони РФ повідомило: на полігоні в Ненокса (входить до складу Сєвєродвінська) стався інцидент із людськими жертвами. «Росатом» пізніше визнав: на полігоні стався вибух під час випробувань на морській платформі ракети з радіоізотопним джерелом живлення. Внаслідок трагедії загинули семеро ‒ п’ять співробітників «Росатома» і двоє представників Міноборони РФ. Поранення зазнали троє військових і стільки ж фахівців «Росатома».

Тоді росіяни теж намагалися приховати інцидент. Влада Сєвєродвінська 8 серпня, а згодом і Росгідромет повідомили, що удень в Сєвєродвінську радіаційний фон короткочасно зріс, потім нормалізувався і причин для хвилювання, мовляв, немає.

Але згодом інші держави почали оприлюднювати дані власних досліджень і тиснути на Росію, щоб та визнала факт аварії з ракетою. Вже 13 серпня президент США Дональд Трамп повідомив у твіттері, що, за даними Вашингтона, вибух, що стався на полігоні під Архангельськом, має відношення до ракети «Скайфолл» (назва російської ракети «Буревісник» за класифікацією НАТО). «Вибух російського «Скайфолл» змусив людей переживати про якість повітря не тільки поруч із об’єктом, де проводилося випробування, а й далеко за його межами», ‒ заявив Трамп.

За останні два роки в РФ трапилося три аварії, які вона прагне приховати

Згодом німецькі ЗМІ змогли з’ясувати нові подробиці ядерної катастрофи з російською ракетою під Сєвєродвінськом. Авторитетний німецький журнал Der Spiegel із посиланням на офіційні документи розслідувань німецьких вчених повідомив, що під час аварії відбулася ланцюгова ядерна реакція: «Відповідно до вимірів там виявлені продукти розпаду деяких короткоживучих інертних газів, які також є продуктами ядерного розщеплення. Можливо, сталася аварія в умовах критичності. Таку подію можна уявити як вибух дуже маленької атомної бомби», – заявляють німецькі ЗМІ. «За оцінкою експертів, кількість енергії, що виділилася, відповідає енергії, яка виробляється ядерним реактором потужністю 50 МВт, що працює впродовж однієї хвилини». Ракета впала в Біле море, а Росія намагається приховати подробиці інциденту. Лише під тиском світової спільноти президент Росії Путін 21 серпня 2019-го (за тиждень після заяв президента США Трампа! – Авт.) визнав: аварія на полігоні під Сєвєродвінськом сталася «під час робіт над перспективними системами озброєнь».

Депутати німецького Бундестагу згадали Росії інший подібний випадок – інцидент на ядерному об’єкті «Маяк» у жовтні 2017 року (внаслідок витоку радіоактивного ізотопу хмара з Рутенію Ru-106 пронеслась над Європою – авт.). Росія категорично не визнавала провини і приховувала будь-яку інформацію щодо аварії. І про катастрофу з ракетою під Сєвєродвінськом теж бракує важливих даних: «Дві найтяжчих після Фукусіми ядерних аварії сталися в Росії. Але замість того, щоб розслідувати їх належним чином, Москва займає вичікувальну позицію і намагається зам’яти справу. Через більш ніж тридцять років після Чорнобиля, Кремль, очевидно, не зробив для себе жодних висновків», ‒ заявила депутат від партії «зелених» Коттінг-Уль, голова комітету з охорони навколишнього середовища в Бундестазі, повідомляє Der Spiegel.

І ось новий, вже третій, випадок із витоком радіоактивних речовин. Цього разу знову він трапився у Сєвєродвінську. Все відбувається, як і раніше: місцева влада намагається приховати будь-яку інформацію про інцидент та справжні причини його виникнення. Скоріш за все, відомості про загорання атомної субмарини на судоремонтному підприємстві «Звездочка» взагалі засекретять. РФ учергове радіоактивно «зафонила», отруюючи решту світу.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Blogger pool