Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Про посилення спостережної місії на Донбасі говорили Голова ОБСЄ та генсек НАТО

30 Січня 2020
Про посилення спостережної місії на Донбасі говорили Голова ОБСЄ та генсек НАТО

Прем’єр-міністр Албанії й чинний голова ОБСЄ Еді Рама обговорив з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом посилення місії ОБСЄ на Донбасі. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на албанське держагентство АТА.

«Криза в Україні й навколо неї залишається найбільш нагальною проблемою безпеки в Європі, і тому президентство Албанії поставило її пріоритетом у своєму порядку денному», – заявив Рама.

Він додав, що «зробить усе від нас залежне, щоб підтримати зусилля з мирного врегулювання, забезпечення виконання Мінських угод на підтримку зусиль Тристоронньої контактної групи».

«Саме тут вступають в гру виняткова роль і важливість присутності наглядової місії в Україні як ключового інструменту для зниження напруженості й просування до мирного вирішення. Країни-члени НАТО зробили основний внесок в місію з точки зору як фінансування, так і людських ресурсів. По обидва боки лінії перебувають понад 4 мільйони осіб, які отримали користь від роботи Спеціальної моніторингової місії, яка контролювала і сприяла припиненню вогню у 2019 році», – сказав Рама.

Глава ОБСЄ сподівається, що держави-члени НАТО і далі будуть надавати підтримку, зокрема технічну, для моніторингу зон конфліктів, особливо в нічний час, коли  багато випадків порушень припинення вогню.

Читайте нас в Telegram
Мітки: ,
Новини світу та України