ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Президент України обговорює з міжнародними лідерами співпрацю у розслідуванні збитого літака

11 Січня 2020, 15:45
Президент України обговорює з міжнародними лідерами співпрацю у розслідуванні збитого літака

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Французької Республіки Еммануелем Макроном. Як повідомляє пресслужба глави держави, Володимир Зеленський подякував французькому колезі за співчуття у зв’язку з катастрофою літака в Ірані.

«Підтримка вашої держави дуже важлива для нас у цей трагічний час. Вдячний за готовність Франції допомогти нам у проведенні розслідування», – сказав Володимир Зеленський.

Сторони відзначили, що таке швидке встановлення істини стало результатом чіткої роботи української експертної групи в Ірані та консолідованої підтримки з боку міжнародних партнерів.

Глави держав домовилися про залучення французьких фахівців до розшифровки «чорних скриньок» збитого літака. Еммануель Макрон пообіцяв сприяти всебічному розслідуванню катастрофи та притягненню до відповідальності винних у цьому злочині.

Напередодні Володимир Зеленський провів другу за останні дні телефонну розмову із Прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Сторони висловилися щодо ситуації з розслідуванням причин катастрофи літака українських авіаліній в Ірані та погодилися, що має бути ретельний підхід до вивчення інформації, а також тісна співпраця міжнародних партнерів в обміні даними.

Як повідомлялося, глава держави також провів розмови із Прем’єр-міністром Грузії Георгієм Гахарією та Державним секретарем США Майком Помпео. Під час спілкування з Помпео Президент України поінформував співрозмовника про перебіг розслідування катастрофи українського літака в Тегерані, а також був обговорений поточний розвиток ситуації на Близькому Сході та перспективи її нормалізації.

Нагадаємо, що раніше Володимир Зеленський опублікував заяву з вимогою повного визнання вини Ірану за збитий український «Боїнг».

Читайте нас в Telegram
Новини