ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Понад 4 тисячі юнаків Сумщини нині оцінюють на спроможність узяти до рук зброю та стати воїнами

22 Січня 2020, 14:34
Понад 4 тисячі юнаків Сумщини нині оцінюють на спроможність узяти до рук зброю та стати воїнами

На Сумщині набирає обертів приписна кампанія. Комісії з приписки при кожному військкоматі відкрилися ще на початку року й працюватимуть до 31 березня.

Включенню до військового обліку нині підлягають хлопці, яким у 2020 році виповнюється 17 років. В області таких молодих людей загалом 4940 осіб. Для того, щоб стати на військовий облік, їм необхідно пройти медичну комісію. Після приписки кожному юнакові видають відповідне посвідчення. До речі, без військово-облікового документа неможливо вступити до вищих навчальних закладів.

Допризовників зазвичай приписують або за місцем проживання, або за місцем навчання. Згідно з графіком юнаки прибувають на призовну дільницю, де їх направляють до лікарів-спеціалістів, які визначають їхній стан придатності до військової служби.

Наразі вже близько 800 сумчан стали на військовий облік. Як повідомив голова комісії з приписки, серед головних перепон на придатність до військової служби є проблеми зі станом здоров’я та фізичним розвитком, безвідповідальне ставлення деяких юнаків, а також їхніх батьків до приписки.

На Сумщині до приписної кампанії готувалися заздалегідь. Для організації якісної роботи на базі Сумського обласного військового комісаріату було проведено інструкторсько-методичні заняття. До них залучили начальників відділень комплектування та призову, психологів та спеціалістів Р(М)ВК з вивчення нормативних документів з приписки громадян. Під час занять було визначено головні напрямки в організації роботи призовних дільниць, проведенні заходи професійно-психологічного відбору та порядку застосування програмного комплексу «Приписка». Також один з пріоритетних напрямків — популяризація серед молоді військової служби та заохочення до навчання у ВВНЗ.

— Усебічне та глибоке вивчення кандидатів на військову службу є одним з найважливіших завдань військових комісаріатів. Передусім ми оцінюємо їхні ділові, моральні та психологічні якості, стан здоров’я та фізичний розвиток, загальноосвітню та спеціальну підготовку, сімейний стан тощо. З огляду на ці критерії ми визначаємо придатність юнаків до військової служби. Адже молоде поповнення ЗС України повинно бути дійсно якісним, — зазначив заступник начальника відділу комплектування та призову (підготовки до військової служби) Сумського ОВК майор Артем Дегтярьов.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини