Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Полозов назвав причину зупинки слідства в справі захоплених Росією українських моряків

30 Січня 2020
Полозов назвав причину зупинки слідства в справі захоплених Росією українських моряків

Адвокат звільнених українських військових моряків Микола Полозов у фейсбуці відзначив, що ФСБ РФ призупинила слідство через 14 місяців після захоплення моряків.

«У справі українських моряків призупинене слідство з таких підстав: місце перебування підозрюваного або обвинуваченого відоме, проте реальна можливість його участі в кримінальній справі відсутня»,
– зазначив Полозов.

Однак, за словами юриста, досі залишається загроза поновлення кримінальної справи у Росії проти українців, адже вони залишаються в статусі обвинувачуваних. А це дозволяє Москві відновити провадження у будь-який момент протягом 10 років – до закінчення термінів притягнення моряків до кримінальної відповідальності.

До того ж, зазначені обставини можуть обмежувати переміщення моряків за межами України і не дають їм гарантії безпеки від можливих спроб притягнення до кримінальної відповідальності з боку Росії.

Тому сторона захисту буде оскаржувати цю постанову російських слідчих.

«Наше ключове завдання — унеможливити обставини подальшого притягнення до кримінальної відповідальності українських військових моряків у межах російської юрисдикції та нівелювати будь-які негативні правові наслідки для них у майбутньому», – підсумував Полозов.П

Стежте за нами в Instagram
Новини