ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Підсумки армійського тижня: неспокійна ситуація на Сході, внутрішній контроль за стандартами НАТО та чергові міжнародні навчання

28 Січня 2020, 18:03
Підсумки армійського тижня: неспокійна ситуація на Сході, внутрішній контроль за стандартами НАТО та чергові міжнародні навчання

АрміяІnform продовжує готувати огляд значущих новин, що стосуються українського війська. Минулий тиждень відзначився неспокійною ситуацією на Сході, черговими кроками в напрямку реформи оборонних закупівель і протидії корупції в ЗСУ, а також посиленням підготовки підрозділів ЗСУ на міжнародних навчаннях.

СИТУАЦІЯ НА СХОДІ

Ворожі обстріли та бойові втрати. Впродовж минулого тижня в районі проведення ООС від рук російських окупантів загинуло 6 українських захисників: Олександр Слободанюк, Василь Муха, Микола Сорочук, Антон Хоба, Євген Щуренко, Михайло Ошурко (обставини смерті з’ясовують). Загалом у січні 2020-го під час виконання бойових завдань загинули 12 українських воїнів.

Бойовики продовжують обмежувати доступ Місії ОБСЄ на тимчасово окуповані території. Обмеження свободи пересування патрулів СММ фіксують щодня впродовж тижня. Зокрема поблизу ділянки розведення сил і засобів у районі населеного пункту Петрівське. Так противник може приховувати діяльність збройних формувань Російської Федерації та порушення Мінських домовленостей.

За тиждень у районі ООС знешкодили понад 240 одиниць вибухівки. Піротехнічні розрахунки залучали 45 разів, підрозділи ДСНС обстежили 34 га території, вилучили та знешкодили 241 вибухонебезпечний предмет. Загалом з початку проведення ООС піротехнічні підрозділи залучали 6112 разів, обстежено 6731,64 га території та 17,5 га акваторії, вилучено та знешкоджено 33 838 вибухонебезпечних предметів, 984 особам надано медичну та психологічну допомогу на пунктах КПВВ.

АРМІЯ І РЕФОРМА

Оборонне замовлення у 2020 році — тільки через систему внутрішнього контролю за стандартами НАТО

Така система контролю допоможе в царині оборонних закупівель боротись з таким явищем, як корупція. Значну кількість коштів неефективно витрачали або розкрадали саме на закупівлях. Саме тому наразі готують новий закон, який змінить самі процеси закупівлі й команди, які ними займалися. За словами Міністра оборони України, вже через пів року – рік побачимо суттєву різницю.

Відтепер будь-який вид обладнання чи озброєння для ЗСУ можна закупляти напряму через НАТО

Оборонне відомство приєдналось до Агентства НАТО з технічного обслуговування й постачання (NATO Support and Procurement Agency) — Торговельного майданчика, де можна купити будь-який вид обладнання, озброєння, що не заборонений для продажу. Вступ до організації планували ще з 2015 року. Нині вже зроблено перші три закупівлі. Їхній досвід показав, що з допомогою майданчика НАТО закупівлі є значно простішими — без посередників та їхніх націнок.

ПІДГОТОВКА ЗСУ

У німецькому Хохенфельсі розпочалося багатонаціональне навчання Combined Resolve XIII

Участь у заході беруть понад 5 тисяч військовослужбовців із 17 країн світу, зокрема з Албанії, Великої Британії, Болгарії, Боснії і Герцеговини, Грузії, Греції, Італії, Латвії, Литви, Польщі, Північної Македонії, Нідерландів, Румунії, Словенії, США, Угорщини та України.

Сценарій навчання базується на спробі групи уявних країн зі сходу захопити низку держав Балтійського регіону й центральної Європи. При цьому вони широко застосовують засоби, притаманні сучасним воєнним конфліктам. Зокрема сепаратистські рухи, незаконні збройні формування, інформаційно-психологічний вплив, пропаганду. Саме тому досвід ЗСУ в протистоянні російсько-терористичним бандформуванням має чимале значення у форматі загальної підготовки всіх учасників навчання.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Лонгрід, Новини