Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Навіть диявол відступає перед ними

20 Січня 2020
Навіть диявол відступає перед ними

Військовослужбовці Збройних Сил України, Канади, Польщі та Литви разом із громадою села Солуки, що на Львівщині, взяли участь у традиційному Йорданському купанні.

Уже кілька років поспіль селищна громада Солук запрошує військовослужбовців спільно відсвяткувати Богоявлення. Колядки біля ватри, пампухи та запашний чай, козацькі забави й, звісно, традиційний куліш від десантників 80-ї окремої десантно-штурмової бригади. Все це було після освячення води й традиційного Йорданського купання. Прикметно, що цього року разом з українськими воїнами до «йорданської води» пірнали й наші іноземні гості.

– Для мене це перший такий досвід, – поділилась враженнями лейтенант Збройних сил Канади Дженіфер Берк. – Мені дуже сподобалась ця українська традиція.

– Так, це надзвичайно, – додав командир об’єднаної оперативно-тактичної групи Україна операція «Юніфаєр» підполковник Джефрі Туп. – Ми разом зробили це – і відчуття просто грандіозні!

Так, спеціально на святкування Богоявлення до Солук приїхали представники командування Литовсько-Польсько-Української бригади.

– Я дуже хотів не лише розділити зі своїми побратимами це свято, але й прагнув показати нашим іноземним колегам цю традицію, – зазначив командир бригади полковник Дмитро Братішко. – Всі вони поставились до моєї пропозиції дуже позитивно, адже одним із завдань нашої бригади є обмін не лише бойовим досвідом, а і культурними традиціями.

Після купання всім воїнам та гостям мешканці села Солуки подарували на згадку красиві вишиванки.

– Це справді знаково, що на таке свято ми всі тут разом, – наголосив мешканець села Роман Дібрович. – Я дивлюсь на наших хлопців-захисників і розумію, що навіть диявол відступає перед ними. Нехай усіх наших солдатів береже Всевишній, і на наступні зимові свята до нас приїде ще більше воїнів.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Публікації