ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

НАТО адекватно реагує на погіршення ситуації в Чорному морі через російську агресію

11 Січня 2020, 10:40
НАТО адекватно реагує на погіршення ситуації в Чорному морі через російську агресію

Прем’єр-міністр Румунії Людовік Орбан заявив, що ситуація в Регіоні Чорного моря погіршується внаслідок нарощування військової присутності, тож Румунія продовжуватиме підтримку зусиль НАТО з консолідації ролі союзників у цьому регіоні та посилення позицій Альянсу як на суходолі, так і в морі.

Як повідомляє «Укрінформ», про це Людовік Орбан (на фото ліворуч) оголосив у Брюсселі за підсумками зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом (на фото праворуч).

— Ми обговорили ситуацію з безпеки у Чорному морі, яка погіршується через збільшення Росією військової присутності. Я наголосив на важливості консолідації ролі НАТО у регіоні Чорного моря. Ми погодилися продовжувати працювати разом для подальшого зміцнення та розвитку присутності Альянсу на східному фланзі  як сухопутного, так і військово-морського. Ми також погодилися продовжувати підтримку наших партнерів у регіоні, — сказав румунський урядовець.

Раніше АрміяInform повідомляла, що й генсек Північноатлантичного альянсу вважає, що «Чорноморський регіон є важливим для НАТО».

— Ми пам’ятаємо, що стало «спусковим гачком» для адаптації НАТО та зміцнення його колективної оборони протягом кількох минулих років. Це була незаконна анексія Криму, що сталася саме у Чорному морі, — сказав у Брюсселі генеральний секретар Столтенберг.

Під час брифінгу керівник воєнно-політичного союзу повідомив, що Альянс посилив повітряне патрулювання та військово-морську присутність, а також присутність у межах передових сил в країнах «на східному фланзі НАТО». До цього, за словами Єнса Столтенберга, було підвищено готовність сил Альянсу та його здатність до їхнього швидкого посилення.

— Ми постійно оцінюємо необхідність посилення нашої присутності. Три наші держави-члени є чорноморськими країнами — Румунія, Болгарія і Туреччина. Крім того, ми маємо тут двох близьких партнерів — Україну і Грузію, які також є чорноморськими країнами. Тож ми допомагаємо їм, тісно співпрацюючи, проводячи з ними спільні навчання, — повідомив Столтенберг.

Нагадаємо, що напередодні президент США Дональд Трамп запропонував розширити НАТО ще й на Близький Схід.

Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Новини світу та України