ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Найкращий мінометний розрахунок Об’єднаних сил: фото та відео зі змагань

27 Січня 2020
Найкращий мінометний розрахунок Об’єднаних сил: фото та відео зі змагань

На Приазов’ї в районі відведення важкого озброєння добігли кінця змагання на найкращий мінометний розрахунок серед підрозділів Об’єднаних сил. Пресслужба Операції ОС опублікувала відео та фотографії.

25 січня в Донецькій області завершилися змагання мінометних розрахунків армійських підрозділів, залучених до операції Об’єднаних сил. Раніше АрміяInform повідомляла про початок змагань, їхніх учасників і заплановані випробування.

За підсумками всіх етапів, зокрема подолання спеціальної смуги перешкод і надання медичної допомоги тощо, визначили найкращі розрахунки мінометників. Перше місце в групі 82-мм мінометів («Васильок») виборов підрозділ окремої гірничо-штурмової бригади «Закарпатський легіон». Найкращими у 120-мм групі (міномети «Молот» і «Сані») визнані номери розрахунків окремої гірничо-штурмової бригади «Едельвейс» Збройних Сил України.

За словами начальника артилерії Об’єднаних сил полковника Богдана Союшкіна, мінометник — це надскладна артилерійська спеціальність, що потребує добрих знань справи та стресостійкості в будь-якій ситуації. Саме тому для визначення найкращих у змаганнях запроваджено спеціальну та спортивну номінації.

— Під час спортивної складової армійці долали смугу перешкод, розвантажували та завантажували боєприпаси з автомобіля ГАЗ-66, розбирали та збирали автомат Калашникова, метали імітовану ручну гранату та стріляли зі стрілецької зброї. Крім того, військові надавали первинну медичну допомогу бойовому побратиму, що зазнав поранення, а також здійснювали його евакуацію у безпечне місце, — розповів Богдан Союшкін.

На другий день змагання бійці виконували нормативи щодо приведення мінометів в бойове положення, його орієнтування, наведення на ціль, виставлення та збір гарматного коліматора та приведення міномета в похідне положення.

Головним показником майстерності й навченості військовослужбовців стала бойова стрільба зі штатних мінометів. Командири розрахунків з використанням лише бінокля безпосередньо на місці визначали дальність до цілі та проводили коректуру стрільби. Для виконання вправи й враження мішені кожному з розрахунків було надано п’ять мін.

— Цілі були на відстані майже 2000 метрів. І для розрахунків 120-мм мінометів це було коло радіусом 15 метрів з мішенню в центрі. Відповідно для розрахунків 82-мм мінометів коло було зменшено до 10 метрів. Це, до речі, було цікавинкою цих змагань, — повідомив начальник артилерії Об’єднаних сил полковник Богдан Союшкін.

Змагання проходили у складних погодних умовах. Військові вели вогонь за сильних поривів вітру, що ускладнювало точність ураження. «Але всі без винятку воїни, що брали участь у змаганнях, показали високу навченість і майстерність», — наголосив полковник Союшкін.

Стрільби відбувалися на одному з полігонів на Приазов’ї. Переможці змагань несуть бойове чергування в зоні відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід» у Донецькій області.

Відео змагань на найкращий мінометний розрахунок серед підрозділів Об’єднаних сил.

3
1
Читайте нас у Facebook
Вишкіл, Репортаж