ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Харківщині для поранених бійців виготовляють високофункціональні протези вартістю до мільйона гривень

28 Січня 2020
На Харківщині для поранених бійців виготовляють високофункціональні протези вартістю до мільйона гривень

Військовослужбовцям, які втратили кінцівки, в Українському науково-дослідному інституті протезування в Харкові виготовляють високотехнологічні міоелектричні протези  вартістю до мільйона гривень. Про це розповіли спеціалісти з протезування під час робочої поїздки до НДІ міністра соціальної політики України Юлії Соколовської, повідомляє Укрінформ.

‒ Датчики протеза реагують на напруження м’язів, електричний сигнал, який виникає, реєструється, посилюється мікропроцесором і передається на виконавчий механізм. Кисть високофункціональна – може змінювати захвати за рахунок переміщень, ‒ говорить завідувач лабораторії протезування верхніх кінцівок Оксана Литвиненко.

Для такого виробу обмежено контакти з водою, рубати дрова теж не варто, хоча така кисть, кажуть фахівці, витримує навантаження  30 кілограмів. А ось побутові потреби, водіння автомобіля, робота за комп’ютером – першочергові завдання.

Вперше високофункціональний протез у Харкові встановили наприкінці 2016 року. Загалом забезпечили такими виробами вже півтора десятка військових.

Про можливості протеза розповів військовослужбовець  3-го окремого полку спецпризначення, мешканець Кропивницького Василь Белень, який був на фронті мало не з перших днів і втратив праву руку в лютому 2015 року в Дебальцевому. Нині у нього триває процес адаптації до протеза.

 ‒ Протез має 36 захватів: 20 запрограмованих, а ще 16 треба запрограмувати. Тобто я буду підлаштовувати його під свої потреби, ‒ пояснює Белень.

Військовослужбовець не залишив свій полк і нині став у ньому діловодом. Чоловік сподівається, що невдовзі  використовуватиме  для роботи за комп’ютером обидві  руки.

Наразі дворічне навчання 9 протезистів-ортезистів за міжнародним стандартом завершилося. Вони вже здобули відповідний досвід за кордоном та отримали сертіфакати Touch Bionics. Тож ближчим часом харківські спеціалісти за допомогою отриманого закордонного комплектовання зможуть розпочати протезування.

За словами міністра соціальної політики, високофункціональними протезами держава за потреби забезпечує саме військовослужбовців, які втратили кінцівки в районі АТО/ОСС. Щодо інших категорій людей з інвалідністю, то міністерство прагне забезпечити всіх технічними засобами реабілітації належної якості.

Читайте нас у Facebook
Мітки: , ,
Новини