ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Мінветеранів уперше взяло на себе координацію допомоги звільненим із полону

14 Січня 2020
Мінветеранів уперше взяло на себе координацію допомоги звільненим із полону

Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України ініціювало взяти на себе роль координатора між профільними відомствами, які мають надавати допомогу та супровід тим, кого незаконно позбавили особистої свободи на території РФ та тимчасово окупованих районах Донецької, Луганської областей та АР Крим й м. Севастополь.

Як повідомляється на сайті уряду, вперше виконання координаційної функції з надання допомоги тим, кого звільнили з полону та їхнім родичам, лягла на Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, коли 29 грудня відбувся масштабний обмін полоненими. Наразі Мінветеранів координує процес розміщення цих людей, надання їм необхідної фізичної, ментальної, юридичної допомоги. Координацію здійснюють у межах міжвідомчої групи, яку очолює Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда.

– Ми маємо відпрацювати покроково весь механізм та створити «дорожню карту» для кожного залученого відомства, що стосується тієї допомоги та супроводу, які на нього покладені. Відомства не повинні дублювати роботу один одного, як це часто відбувалось раніше, а відповідати за свій напрямок: розміщення в лікарні, забезпечення медичного огляду, лікування, зубопротезування, поновлення документів, пошук тимчасового житла та роботи тощо, — наголосила  Оксана Коляда під час засідання міжвідомчої групи.

Також на Мінветеранів покладено обов’язок забезпечення роботи комісії, яка визначає статус тієї чи іншої людини, яка була позбавлена особистої свободи.

Крім того, Міністерство спільно із представниками Офісу Президента, громадських організацій, до складу яких входять самі колишні полонені, розробило законопроєкт, який вже найближчим часом як невідкладний має подати до ВРУ Президент. Цим законом буде передбачено визначення статусу особам, яких незаконно позбавили особистої свободи і утримують на території РФ, тимчасово окупованих районів Донецької, Луганської областей та Кримського півострова, а також відповідні соціальні гарантії.

– Наразі, допомагаючи звільненим з полону, ми діємо в межах міжвідомчої групи та керуючись постановою Кабінету Міністрів, яку ми розробили й затвердили наприкінці минулого року. Але цей процес лише розпочався і його треба вдосконалити та відпрацювати. Ми чекаємо на чергові обміни та звільнення людей і маємо бути готовими прийняти їх і надати весь спектр допомоги та підтримки максимально швидко та якісно, — додала Оксана Коляда.

Стежте за нами в Instagram
Новини