Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Лівійський генерал Хафтар оголосив про режим припинення вогню

13 Січня 2020
Лівійський генерал Хафтар оголосив про режим припинення вогню

Командувач Лівійською національною армією Халіф Хафтар відгукнувся на заклики Туреччини та Росії про припинення вогню в Лівії.

Генерал попередив про «жорсткі реакції» у разі, якщо сили уряду, визнаного міжнародною спільнотою, порушать цей режим.

Про це повідомляє видання DW.

Раніше Туреччина та Росія закликали обидві сторони громадянської війни припинити бойові дії. Канцлер ФРН Ангела Меркель напередодні візиту в Москву також виступила на підтримку режиму припинення вогню. Однак Хафтар ще 10 січня відкидав пропозицію Москви й Анкари.

Нагадаємо, після повалення режиму Муаммара Каддафі та його вбивства у 2011 році, в Лівії почалася боротьба за владу між різними угрупованнями та фракціями. Цей конфлікт призвів до громадянської війни, яка триває досі, і фактичного двовладдя у північноафриканській країні.

Уряд національної згоди під керівництвом Фаїза Сараджа в Тріполі створено за підтримки ООН, щоб припинити кровопролиття. А на сході країни, в Тобруці, засідає однопалатний парламент — Палата представників, який вважає себе справжньою владою і не згоден з політикою Сараджа.

Командувач Лівійською національною армією Халіф Хафтар веде наступ на Тріполі з квітня 2019-го. 76-річний генерал підтримує парламент у Тобруці й прагне повалити уряд Сараджа. Хафтара, екссоратника Каддафі, підтримують Єгипет, Об’єднані Арабські Емірати та РФ. Туреччина, зі свого боку, підтримує уряд у Тріполі та заявляла про відправлення військ до Лівії.

Читайте нас в Telegram
Мітки:
Новини світу та України