Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Із 1 квітня 2020 року розпочнеться обов’язковий щорічний безкоштовний медогляд ветеранів – прогнозує Коляда

23 Січня 2020
Із 1 квітня 2020 року розпочнеться обов’язковий щорічний безкоштовний медогляд ветеранів –  прогнозує Коляда

Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда прогнозує введення обов’язкового щорічного безкоштовного медичного огляду ветеранів із 1 квітня 2020 року.

«Я гадаю, що ці обов’язкові медичні огляди буде впроваджено зі стартом другого етапу медичної реформи, з 1 квітня 2020 року, коли ми перейдемо на оплату медичних послуг через Національну службу здоров’я України», – сказала Коляда в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Міністр зазначила, що важливо займатися превенцією, а не долати наслідки, як це найчастіше відбувається наразі.

«Ті ветерани, які не пройдуть цей безкоштовний медичний огляд, не матимуть права отримати від нас проплачену медичну послугу», ­– наголосила вона.

Коляда також зазначила, що відомство продовжує роботу з Міністерством охорони здоров’я щодо вдосконалення підходу, який передбачає пакет додаткових послуг, які безкоштовно надаватимуть ветеранам у медичних закладах.

«Наразі активно працюємо з тими закладами, які потенційно нам надаватимуть ці послуги», ­– наголосила міністр.

Вона зазначила, що це будуть не всі медзаклади, а лише ті, які відповідатимуть вимогам НСЗУ і захочуть надавати послуги ветеранам.

«Ми домовилися, що ми їм допоможемо відповідати цим вимогам у частині якогось обладнання або функціональної здатності, беручи до уваги те, що у нас є певні міжнародні партнери, які погодилися підтримати медичні заклади, які в подальшому обслуговуватимуть ветеранів», ­– заявила Коляда.

Стежте за нами в Instagram
Військова медицина, Соціальний захист