ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Фейк на тему «тортур» щодо генерала Марченка

8 Січня 2020

Для російської пропаганди придумати брехню про українських військових простіше, ніж дурному з горба збігти. Ось приклад такої «сокирної» нісенітниці, яку активно тиражують сусідські ЗМІ, адже у ній ідеться про відомого українського генерала Дмитра Марченка.

Уся ця брехня, що стала темою кількох матеріалів у багатьох мас-медіа, ґрунтується на розповідях колишнього російського бойовика Євгена Шаталова. Його свого часу в ході однієї з операцій захопили в полон наші воїни. Проте терориста передали російській стороні під час останнього обміну.

Про цього «героя» російське пропагандистське видання ПіКInform підготувало два різні матеріали. В одному з них ідеться, що тортурами над Шаталовим керував безпосередньо український генерал Дмитро Марченко…

Украинский генерал Марченко пытал русского добровольца в плену «Айдара»

Опинившись на волі, Шаталов почав оповідати різні побрехеньки про «героїчне» минуле й «жахіття», пережиті в полоні в українських силовиків: «Топили в тазике с водой, стреляли под ноги, избивали ногами по почкам, по ребрам. Оставляли на некоторое время отсыпался и далее все продолжалось… Все лица были в балаклавах, единственное приезжал полковник Марченко и под его руководством все проводилось», — розповідає він.

Цілком слушне запитання: звідки він знає, що саме той, хто приїжджав, є полковником та ще й має прізвище Марченко? Інше запитання: чи саме ця людина, яка, можливо, справді — полковник і має таке прізвище, є тим самим Дмитром Марченком?

Інший матеріал на тому ж сайті «ПіК» розповідає, посилаючись на Шаталова, що: «после пленения он очнулся уже в подвале, находившемся в ведении боевиков националистического формирования «Айдар». Пытками пленного занялись члены формирования под непосредственным руководством командира Максима Марченко». І тут згадується прізвище Марченко, але з матеріалу зрозуміло, що це абсолютно інша людина.

Русский доброволец, побывавший в плену, рассказал о пытках в подвале «Айдара»

Тобто в одному виданні є два матеріали й вони розповідають про те, що тортурами керували українські офіцери на прізвище Марченко, але це різні Марченки…

Однак роспропаганда, щойно виявила прізвище, що збігається із прізвищем знаного українського генерала, навіть не заглиблювалася в суть інформації, миттєво підготувавши черговий фейк щодо прізвища Марченко. І от з’явилося «сенсаційне» повідомлення з голосним заголовком і промовистою ілюстрацією про те, що відомий в Україні генерал керує тортурами над полоненими. У матеріалі використані й відомі сторінки з біографії генерал-майора Дмитра Марченка, а як підсумок його діяльності — керівництво допитами російського «їхтамнєта».

А ще російські брехуни, розповідаючи, що Дмитро Марченко — тиловик і обов’язки його — забезпечення речовим майном українських бійців, навіть не подумали, що такими речами, як допит полонених, тиловик узагалі не займається. Він виконує інші функції й ніколи не візьме на себе невластиві повноваження. Тим паче, спеціально приїздити у розташування «Айдару» та ще й допитувати когось… Що ж це за інформація була в російського найманця, яка могла так зацікавити українського генерала-тиловика, щоб він пішов на подібні перевищення посадових повноважень? Відповідь тут очевидна: весь матеріал є суцільною брехнею і маніпуляцією.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Blogger pool