ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Ердоган: Росія ігнорує домовленості щодо Сирії

29 Січня 2020
Ердоган: Росія ігнорує домовленості щодо Сирії

29 січня президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що його країна втрачає терпіння щодо ескалації в сирійській провінції Ідліб, яка є останнім притулком опозиції. Турецький лідер звинувачує Росію в ігноруванні  домовленостей, спрямованих на припинення насильства в цій частині Сирії. Про це він заявив журналістам під час візиту до країн Африки, повідомляє Анадолу.

Ердоган зазначив, що турецька сторона неодноразово закликала Росію до припинення ударів по населених пунктах Ідлібу.

«Наше терпіння закінчується. Якщо удари не будуть припинені, Анкара вживатиме всіх необхідних кроків. Туреччина не прагне до захоплення сирійських територій. Для нас важливо становище пересічних сирійців, яких потрібно рятувати. Туреччина сподівається, що Росія найближчим часом зробить відповідне попередження режиму Асада», – сказав президент.

Нагадаємо, Туреччина та Росія, які підтримують протилежні сторони в Сирії, домовилися щодо деескалації бойових дій в Ідлібі та створення демілітаризованої зони відповідно до домовленостей, досягнутих у 2017 та 2018 роках в Астані та Сочі.

Однак, як уже повідомляла АрміяInform, сирійські урядові сили, підтримувані Росією, стали просуватися в Ідлібі впродовж останніх тижнів. Сотні тисяч цивільних втекли від бойових дій у напрямку турецького кордону. Ердоган виступив із заявою, коли сирійські урядові війська увійшли до стратегічного міста Маарат-ан-Нуман в Ідлібі.

Читайте нас в Telegram
Новини світу та України