ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Додаткові американські війська терміново спрямовують в Ірак через напад на дипломатів

2 Січня 2020
Додаткові американські війська терміново спрямовують в Ірак через напад на дипломатів

На фото: нападники на посольство США в Багдаді намагаються вибити вікно однієї з його будівель, 31 грудня 2019 року © AFP

Сполучені Штати Америки направляють на Близький Схід додаткових 750 військовослужбовців негайно, а наступними днями ще збільшать там свій контингент через напад на американське посольство в Іраку. Про це повідомляє Радіо Свобода.

«Ця передислокація — належний і запобіжний захід, вжитий у відповідь на посилення рівня загрози представникам і об’єктам США, як тому ми стали свідками в Багдаді сьогодні», — заявив 31 грудня міністр оборони США Марк Еспер.

«Сполучені Штати захистять своїх людей та інтереси, де б вони не були у світі», — мовиться в заяві міністра.

Президент США Дональд Трамп поклав відповідальність за напад в Іраку, який здійснили бойовики підтримуваного Іраном іракського угруповання, на Тегеран.

Як написав він у твітері, «Іран понесе повну відповідальність за загибель людей чи завдану шкоду на будь-якому з наших об’єктів».

Він також заявив, що Іран «заплатить дуже високу ціну». «Це не попередження, це погроза», — додав президент США.

Але після цих заяв Трамп, виступаючи перед журналістами, наголосив, що не хоче війни з Іраном і не прогнозує її.

Раніше, 31 грудня, тисячі людей із прапорами підтримуваного Іраном іракського екстремістського угруповання «Катаїб Хезболла», які зібралися біля посольства США в Іраку, штурмували комплекс посольських будівель; охорона й іракські силовики відповіли подразливим газом і шумовими гранатами, щоб розігнати юрбу. За повідомленнями, потерпіли 12 бойовиків. Офіційний Іран заперечив свою причетність до нападу.

Екстремісти та їхні прихильники протестували біля посольства США в Багдаді проти повітряних ударів США в Іраку й Сирії 29 грудня, що були спрямовані проти баз угруповання «Катаїб Хезболла» в цих країнах і призвели до ліквідації принаймні 25 бойовиків.

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України