ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

ЦАХАЛ отримає бойовий лазер, щоб збивати ракети ворога при запуску

9 Січня 2020
ЦАХАЛ отримає бойовий лазер, щоб збивати ракети ворога при запуску

Новітню зброю випробують на півдні Ізраїлю в умовах реальних ракетних обстрілів

Ізраїльські розробники створили бойову лазерну установку, здатну збивати в польоті ракети, міни та безпілотники ворога. Згідно з повідомленням Міноборони Ізраїлю, оприлюдненим 8 січня, вже у кінці 2020-го лазерні гармати випробують на кордоні з сектором Гази.

Через пів року, обіцяють у військовому відомстві, повністю функціональна установка ізраїльського виробництва пройде комплексні польові випробування. А потім перші перехоплювачі відправлять на південь країни, для випробувань в умовах реальних ракетних обстрілів.

Як повідомляє інформагентство Haifainfo, можливості лазерного комплексу підтверджені у процесі численних випробувань, які відбулися в останні 10 років. На першому етапі уможливлять перехоплення кількох типів цілей: мінометних снарядів і ракет типу «Град» з дальністю польоту до 40 кілометрів, дронів і безпілотників, а також протитанкових ракет, зокрема таких, як російський «Корнет».

Після доопрацювання і вдосконалення лазерну зброю застосовуватимуть для знищення більших цілей – ракет великого радіуса дії, пускові майданчики яких розташовані за сотні кілометрів від кордонів Ізраїлю. У планах відділу розробки перспективних озброєнь при Міноборони – створення високомобільних лазерних установок на базі бронетехніки чи тягачів. Це дозволить використовувати можливості лазерних перехоплювачів безпосередньо на полі бою.

Ще один напрямок роботи інженерів – оснащення літаків ВПС ЦАХАЛа портативними потужними лазерними випромінювачами для боротьби з ракетами класу «земля-повітря» і придушення ППО противника. У найближчі два роки планується оснастити транспортні літаки «Геркулес» бойовими лазерними системами.

«Установка, створена нашими інженерами, має електричну систему накачування лазера, а не хімічну, визнану небезпечною і менш ефективною. Завдання комплексу – створити випромінювання потужністю близько 100 кіловатів. У таких умовах випромінювач здатний вражати цілі з високою точністю на віддаленні понад 5 кілометрів», – пояснив Дуби Остер, глава відділу Міноборони з розробки перспективних озброєнь.

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України, Озброєння та техніка