ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чи є в Лівії українські найманці?

3 Січня 2020
Чи є в Лівії українські найманці?

Росія вчергове намагається «пришити білими нитками» участь України в лівійському конфлікті. Цього разу за докази використала навіть два псевдофакти. Перший із них – це те, що кілька днів тому з українського порту Ольвія в лівійську Місурату прибуло судно під назвою «Maraki K» під прапором Молдови. На борту цього судна великий вантаж військової техніки і боєприпасів. Про це повідомляє російське інформагентство РІА «Федеральное агентство новостей».

Першоджерелом для подібного повідомлення стала власна інформація, опублікована на кілька днів раніше. У ній йдеться, що Туреччина перекидає в Україну техніку і боєприпаси, а звідти вже ці вантажі йдуть морем у Лівію (!). Це повна маячня, написана людиною, яка жодного разу не стикалась із питаннями переміщення техніки, озброєння і товарів подвійного призначення. Російські «писаки» вчиняють простіше, придумуючи інформаційний фейк, а потім на нього посилаються.

Другий псевдофакт, який використовує роспропаганда, звинувачуючи Україну в допомозі лівійському Уряду національної згоди (визнаному ООН і переважною більшістю країн світу), це короткий відеоролик. На ньому чоловік європейської зовнішності, одягнений у військовий однострій і зі зброєю, на запитання кореспондента за камерою відповідає, що він з України. Ролик оприлюднив сайт ArabiToday, і на нього посилаються російські видання.

Зробивши необхідні для себе висновки з коротенької фрази, російські видання вважають, що це реально найманець, якого відрядила наша країна, аби він воював за одну зі сторін лівійського конфлікту. Хоча ця персона могла і навмисне назватись представником України, його могли зняти в зовсім іншому місці і в інший час. Уніформа і зброя не свідчить про належність до прихильників УНЗ. І взагалі, як працює російський «голлівуд» з виробництва відеофейків, увесь світ уже давно і неодноразово мав нагоду спостерігати. Посилаючись один на одного, «запорєбриківські» сайти поширюють «сенсацію», що ґрунтується на двох народжених улітку фейках про нібито українські літаки-транспортники Іл-76ТД, які перевозили в Лівію боєприпаси, буцімто за те їх і знищили прихильники Хафтара.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Blogger pool