Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Чи відреагує Пентагон перебалансуванням закордонних військ на виклики Росії?

24 Січня 2020
Чи відреагує Пентагон перебалансуванням закордонних військ на виклики Росії?

Міністр оборони США Марк Еспер висловив припущення, що цього року може розпочати перебалансування американських збройних сил за кордоном. Як повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Reuters, процес перерозподілу сил і засобів є частиною зусиль з переорієнтації Пентагону на виклики Китаю та Росії.

Еспер заявив, що не хоче встановлювати чіткий дедлайн щодо завершення оборонного перегляду, який, як очікується, приведе до цих переміщень військ.

«Якби мені довелося встановити кінцеву дату, я хочу переконатися, що ми перебуваємо у певному кращому становищі з початком наступного фінансового року. Тому я хочу рухатися досить швидко», — сказав він. Фінансовий рік в ЗС США розпочинається з 1 жовтня.

Еспер прагне перенаправити більше сил до Азії та повернути інший персонал за кордоном назад до Сполучених Штатів.

Багато експертів кажуть, що такі зусилля недоцільні, якщо врахувати військовий прогрес у Китаї протягом останніх двох десятиліть, коли Америка зосередилася на антитерористичних операціях в Іраку, Афганістані, Сирії та інших місцях.

За цим переглядом також пильно стежать прихильники американського військового втручання у Латинській Америці та Африці.

Оскільки американські військові намагаються більш агресивно боротися з Китаєм, Південне командування стверджує, що Латинська Америка повинна бути в центрі цих зусиль.

За даними АрміяInform, за останні п’ять років у цьому регіоні китайські військово-морські порти зросли на 70 %, а Пекін нарощує продаж зброї, інвестиції в інфраструктуру та торгівлю з країнами Латинської Америки, згідно з американськими військовими даними.

Нагадаємо, що чергове загострення розпочалося 31 грудня зі спроби нападу на посольство США в Іраку. Унаслідок нападу Пентагон вирішив направити сотні додаткових військових на Близький Схід.

Фото © REUTERS/Joshua Roberts

Читайте нас в Telegram
Новини світу та України