ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чернівецький військкомат розпочав призовний рік з контрактників

12 Січня 2020
Чернівецький військкомат розпочав призовний рік з контрактників

Незважаючи на святкові та вихідні дні, до військових комісаріатів Буковини приходять охочі стати захисниками та розпочати військову кар’єру. З початку 2020 року вже вісім перших буковинців уклали контракти та понад десять оформлюють документи.

Як розповіли у Чернівецькому обласному військовому комісаріаті, у половини нинішніх кандидатів у контрактники це вже другий або навіть третій контракт. Вони – вмотивовані хлопці, що вже мають бойовий досвід, здобутий під час АТО/ООС. Здебільшого вони повертаються до своїх   частин.

Наразі пріоритетні: 80-та окрема десантно-штурмова бригада, підрозділ якої розташований в Чернівецькій області, 24-та окрема механізована бригада імені Короля Данила, що на Львівщині, та 14-та окрема механізована бригада імені князя Романа Великого, дислокована у Волинській області.

Мотивуючи щодо контрактної служби тих, хто раніше не служив у війську, співробітники військкоматів передусім наголошують, що грошове забезпечення солдатів першого місяця служби в цих бригадах становить від 12 000 та 10 200 грн відповідно. В районі проведення операції Об’єднаних сил вони отримують додатково 6 500 та 17 000 грн, перебуваючи на другій і першій лініях оборони. У зв’язку зі специфікою виконання завдань десантники отримують більше, але й під час відбору на службу кандидати мають відповідати вищим вимогам. Крім того, є й низка додаткових виплат – підйомна допомога при укладанні контракту, щорічні виплати на оздоровлення, а також розв’язання соціально-побутових питань.

Також кандидатам на проходження військової служби за контрактом обов’язково розповідають про соціальні гарантії для них та членів їхніх сімей. Зокрема про пільги на комунальні послуги, безоплатне речове та продовольче забезпечення, медичні послуги й санітарно-курортне лікування.

Є також кандидати, що бажають проходити службу в інших, не бойових частинах.

– Зазначу, що як чоловікам, так і жінкам пропонуємо широкий вибір і бойових, і небойових посад офіцерського, сержантського та рядового складу, зокрема пов’язаних із цивільними спеціальностями, – розповіла журналістові АрміяInform офіцер Чернівецького ОВК лейтенант Тетяна Попович. – Вони також можуть за бажанням обрати військову частину, зокрема з-поміж небойових. Ідеться також про навчальні центри, склади, арсенали чи військові комісаріати. Брак досвіду військової служби не стане на заваді, адже є можливість за кілька місяців в навчальному центрі здобути військово-облікову спеціальність.

Варто зазначити, що у 2019 році Чернівецьким ОВК для проходження військової служби за контрактом відібрано 702 особи, з яких понад 60 – це жінки. Як для найменшої в Україні області, яка, крім того, прикордонна, тож значна частина дорослих чоловіків є заробітчанами, це – досить непогані показники. Для порівняння, у 2018 році вони становили 731 (з них 40 жінок), в 2017 – 715.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини