ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

20 січня в Києві відбудеться презентація «Мартирологу», присвяченого захисникам Донецького аеропорту

17 Січня 2020, 14:08
20 січня в Києві відбудеться презентація «Мартирологу», присвяченого захисникам Донецького аеропорту

20 січня 2020 року о 14:00 у приміщенні Національного військово-історичного музею України відбудеться презентація книжки: «Оборона донецького аеропорту, 2014-2015. Хроніка бойових втрат. Мартиролог». У зв’язку з невеликим накладом паперового варіанта «Мартирологу», вона відсьогодні доступна для завантаження за посиланням.

Працівники музею та автори сайта «Книга пам`яті полеглих за Україну» виконали комплексний аналіз усіх наявних джерел про оборону Донецького аеропорту. Передусім використано матеріали Місії «Евакуація-200» («Чорний тюльпан»), добровольці якої забирали більшість тіл полеглих захисників. Також досліджено матеріали медичних установ, судово-медичних експертиз, окремі документи і списки ЗСУ. Окремим пластом роботи став аналіз величезної кількості інформації, опублікованої у відкритих джерелах. Зокрема у книзі наведено свідчення 40 учасників боїв за ДАП, які бачили на власні очі смерть побратимів.

У «Мартиролозі» можна знайти інформацію про 96 загиблих, а також 4 зниклих безвісти «кіборгів» безпосередньо на території Донецького летовища (зокрема у новому і старому терміналах, вежі, пожежній частині, злітно-посадковій смузі). У хронологічній послідовності наведено докладні дані про близько 300 поранених захисників ДАПу.

– Станом на сьогодні вважається, що у боях за Донецький аеропорт загинуло понад 100 українських військових, близько 440 – зазнали поранень. Ці цифри теж відповідають дійсності, але у них враховано втрати більш широко – з урахуванням полеглих і поранених у боях за прилеглі опорні пункти (поза межами аеропорту): на «Зеніті» – військовій частині Повітряних Сил України, яка прикривала ДАП із повітря, а також під Монастирем – місцем скупчення супротивника, який штурмували наші війська, – зазначає заступник Національного військово-історичного музею України Ярослав Тинченко.

На думку авторів-упорядників «Мартирологу», бої за «Зеніт» і Монастир – важливі операції, але їх слід розглядати в контексті інших військових подій січня 2015 року в районі Донецька. Тож інформацію про загиблих і поранених під час цих боїв наведуть в інших виданнях музею.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Timeline, Новини