ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Завдяки «напористості» Росії безпекова ситуація в Європі стала менш передбачуваною і стабільною

23 Грудня 2019
Завдяки «напористості» Росії безпекова ситуація в Європі стала менш передбачуваною і стабільною

Глава МЗС Нідерландів Стеф Блок заявив, що попри спроби Росії грати проти держав-членів ЄС, її відхід від міжнародного правопорядку, з Москвою необхідно підтримувати діалог. Як повідомляє “Європейська правда” з посиланням на NOS, про це він заявив у викладеній у листі стратегії щодо Росії, представленій парламенту у відповідь на запит депутатів,

У листі міністр вказує, що Росія навмисно поширює дезінформацію і здійснює кібератаки. «У Росії є наступальна кіберпрограма», — зазначив Блок.

Він наводить як приклади дезінформації про катастрофу MH17 і спробу злому організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) в Гаазі. «Стратегічне значення голландської політики і правосуддя значно зросло для Росії після рішення Нідерландів та Австралії притягнути РФ до відповідальності за її участь у збитті рейсу MH17», — заявив Блок.

Але загроза, за його словами, не тільки цифрова. «Росія продовжувала в останні роки вкладати значні кошти у військовий потенціал і стримування. Зокрема, в європейській частині Росії звичайні і ядерні сили значно покращилися як в кількісному, так і в якісному відношенні», — зазначив Блок.

На думку міністра, російська «напористість» означає, що ситуація з безпекою в Європейському Союзі стала менш передбачуваною, менш стабільною і менш безпечною.

Блок також стурбований ситуацією в самій Росії. За його словами, держава ще більше зміцнила свій вплив на політику, ЗМІ та суспільство. «У результаті ситуація з правами людини в останні роки, в тому числі в окупованому Криму, погіршилася», — йдеться у листі.

Незважаючи ні на що, міністр виступає за продовження дискусій з Росією і спільної роботи, зокрема, в економічній сфері.

«Якщо Росія перетне наші кордони, Нідерланди, наскільки це можливо в міжнародному контексті, займуть позицію і будуть діяти відповідним чином, — заявив Блок. — Водночас Росія є важливим геостратегічним гравцем на європейському континенті. Саме тому вкрай важливо продовжувати розмову з Росією».

Стежте за нами в Instagram
Мітки: ,
Наші проєкти