ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

За останні 3 роки рівень захворюваності на ВІЛ та туберкульоз у Збройних Силах знизився майже на 35%

3 Грудня 2019
За останні 3 роки рівень захворюваності на ВІЛ та туберкульоз у Збройних Силах знизився майже на 35%

Минулої неділі в різних куточках світу відзначали День боротьби зі СНІДом, головна мета якого – звернути увагу суспільства на цю проблему.

Україна посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. За інформацією Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України, станом на 1 жовтня 2019 року під медичним наглядом у закладах охорони здоров’я на контрольованій території України перебуває майже 137 000 ВІЛ-позитивних людей.

Як повідомили АрміяInform у Головному військово-медичному управлінні ЗС України, завдяки своєчасним превентивним методам надання медичної та профілактичної допомоги, в останні 3 роки медичній службі оборонного відомства вдалося знизити рівень захворюваності на ВІЛ та туберкульоз майже на 35%.

Динаміка покращення відбулась завдяки запровадженню соціально-профілактичних програм за участю Служби превентивної медицини Міноборони, благодійних фундацій і міжнародних громадських організацій. Задля ранньої діагностики хвороби серед військовослужбовців «Міжнародний інститут проблем ВІЛ/СНІДу та туберкульозу» за підтримки проекту DHAPP PEPFAR у 2017 році надав військовим закладам охорони здоров’я 60 тисяч одиниць імунохроматичних одноступеневих тестів (тест-карток) для визначення антитіл до ВІЛ та 25 тисяч різноманітних санітарно-просвітницьких матеріалів.

Торік Міжнародний благодійний фонд «Альянс громадського здоров’я» для військових, які виконують завдання в районі проведення ООС, передав 100 тисяч презервативів, 15 тисяч швидких тестів для визначення гепатиту С та сифілісу, а також біля 7,5 тисяч одиниць експрес-тестів на ВІЛ.

У вересні 2019-го «Міжнародний інститут проблем ВІЛ/СНІДу та туберкульозу» придбав для потреб Центру крові Національного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ» імунологічний аналізатор «Аркітект i1000 SR», який дозволяє тестувати на ВІЛ близько 100 зразків крові на тиждень, а в разі потреби ці показники можна збільшити у кілька разів.

У медичній службі ЗС України підкреслили, що військовослужбовці (крім строковиків), у яких захворювання на ВІЛ-інфекцію виникло під час проходження військової служби, можуть продовжити службу за рішенням військово-лікарської комісії у разі визнання обмежено придатними, а також відповідно до законодавства України надано змогу військовослужбовцям, визнаним рішеннями військово-лікарських комісій непридатними за станом здоров’я до військової служби, продовжувати службу на певних посадах, визначених Міністерством оборони.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Актуально, Новини