ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Європейські країни засуджують вояж Путіна через Керченську протоку

25 Грудня 2019
Європейські країни засуджують вояж Путіна через Керченську протоку

23 грудня президент Росії Путін відправився на рейковому автобусі з Керчі в Тамань, запустивши таким чином залізничне сполучення з окупованим півостровом. Як повідомляє «Європейська правда», в Євросоюзі нагадали, що Керченський міст обмежує прохід суден через Керченську протоку в українські порти Азовського моря.

Загалом відкриття залізничного сполучення між Росією і окупованим Кримом у ЄС назвали ще одним порушенням суверенітету і територіальної цілісності України.

«Російська Федерація завершила будівництво залізничної ділянки Керченського мосту і відкриває залізничне сполучення з Кримським півостровом без згоди України. Це є ще одним порушенням суверенітету і територіальної цілісності України з боку Росії», — йдеться в заяві речника ЄС.

В Євросоюзі нагадали, що Керченський міст обмежує прохід суден через Керченську протоку в українські порти Азовського моря та наголосили: «Залізничне сполучення — це ще один крок до насильницької інтеграції незаконно анексованого півострова з Росією та ізоляції Криму від України, частиною якої він залишається».

Представник ЄС заявив, що Європейський Союз очікує від Росії «забезпечення безперешкодного і вільного проходу через Керченську протоку відповідно до міжнародного права».

«Європейський Союз знову заявляє про свою повну підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Європейський Союз не визнає і не визнаватиме незаконну анексію Росією Кримського півострова», — підкреслили в ЄС.

МЗС Польщі і Румунії засудили відкриття залізничного сполучення між РФ і Кримом

Міністерства закордонних справ Польщі і Румунії засудили відкриття Росією залізничного сполучення до окупованого Криму через Керченську протоку. Як повідомляє «Європейська правда», відповідні заяви розміщені у Twitter міністерств двох країн.

У Twitter МЗС Польщі поширило заяву Євросоюзу, в якій йдеться, що залізничне сполучення материкової Росії з окупованим Кримом є ще одним порушенням українського суверенітету Росією та продовженням примусової інтеграції незаконно анексованого Криму.

«Роблячи це, Москва знову підтверджує адекватність рішучої позиції ЄС,  зокрема щодо запроваджених санкцій. Польща не визнає незаконної анексії Криму», — йдеться у повідомленні польського міністерства.

Зі свого боку МЗС Румунії заявило, що будівництво залізничного маршруту між материковою частиною Росії і Кримом через Керченський міст підтверджує триваюче порушення Росією міжнародного права.

«Румунія знову заявляє про свою підтримку суверенітету і територіальної цілісності України», — йдеться у повідомленні.

Фінляндія засудила запуск РФ поїздів по мосту через Керченську протоку

Фінляндія засудила відкриття залізничного сполучення між Росією і окупованим Кримом через Керченську протоку. Як повідомляє «Європейська правда», про це йдеться в заяві МЗС Фінляндії в Twitter.

«Підтримка Фінляндією територіальної цілісності й суверенітету України в межах її міжнародно визнаних кордонів залишається твердою», — йдеться в повідомленні.

МЗС Фінляндії також ретвітнуло заяву Європейського союзу, який засуджує запуск руху поїздів по Керченському мосту.

Читайте нас у Facebook
Мітки:
Новини світу та України