ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Якщо не працюватимуть Мінські угоди, «запрацює» питання миротворців ООН на Донбасі

21 Грудня 2019

На певному етапі Україні доведеться виносити на розгляд Ради Безпеки ООН питання про введення миротворців ООН на Донбас. Про це сказав у інтерв’ю «Укрінформу» колишній постійний представник України при ООН, новопризначений посол у США Володимир Єльченко.

— Ми так і не внесли на розгляд Радбезу проєкт резолюції, який уже написаний, — дарма що він не влаштовуватиме Росію, — пояснив Єльченко.

За його словами, це можна пояснити тим, що «політики й дипломати добре розуміли, що домогтися такого рішення на наших умовах майже неможливо, а робити те, що влаштує тільки Росію, не має сенсу».

На певному етапі навіть розмови про миротворців припинилися, нагадав він. Це питання порушувалося, поки працював спецпосланець США з питань України Курт Волкер — «він ще говорив про це з помічником російського президента Сурковим».

Але до цього питання можна повернутися, вважає посол.

— Як сказав міністр закордонних справ Вадим Пристайко, у разі, якщо Мінські угоди зовсім не працюватимуть, ми повернемося до плану «Б» — порушення питання про миротворчу місію ООН, — зазначив він. — Думаю, на якомусь етапі нам таки доведеться вносити відповідний проєкт на розгляд Радбезу і дивитися, яка буде реакція.

Раніше Президент Володимир Зеленський і новопризначений посол Володимир Єльченко обговорили розвиток українсько-американських відносин.

Читайте нас в Telegram
Новини світу та України