ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Яке майбутнє чекає на колишніх бранців Кремля

6 Грудня 2019
Яке майбутнє чекає на колишніх бранців Кремля

В Одесі під час урочистого присвоєння новозбудованому малому броньованому артилерійському катеру іменування «Костопіль» згадували і про екіпажі кораблів українських Військово-Морських Сил «Нікополь», «Бердянськ» і «Яни Капу», повернутих з російського полону.

Уночі 21 листопада військово-морську базу в Очакові відвідав Президент України Володимир Зеленський. Глава держави поспілкувався з екіпажами катерів і подякував їм за готовність продовжувати службу.

Про майбутнє, що чекає на військових моряків, які повернулися з російського полону, розповів начальник Управління персоналом — заступник начальника штабу Командування ВМС ЗСУ капітан 1 рангу Олександр Шевченко.

— Одразу після прибуття до Одеси у нас відбулася зустріч зі всіма моряками. Кожен із них зміг поспілкуватися з офіцером-менеджером або сержантом-менеджером із Кадрового центру ВМС, — розповідає Олександр Шевченко.

За словами капітана 1 рангу, наразі всі штати катерів діючі, тому всі військовослужбовці перебувають у своїх екіпажах на тих самих посадах, що і до листопада 2018-го.

— Серед колишніх полонених — два курсанти Інституту Військово-Морських Сил Владислав Костишин і Богдан Головаш, які проходили стажування на посадах командирів катерів. Але навіть під час перебування у російському СІЗО вони закінчили флотський виш із присвоєнням первинного офіцерського звання «лейтенант». Хоча й на підставі диплома «бакалавра», — зазначив Олександр Шевченко.

Як повідомив офіцер, лейтенантів Головаша і Костишина призначено командирами інших екіпажів малих броньованих артилерійських катерів «Кременчук» і «Акерман». Однак нині вони відряджені до Інституту ВМС для написання магістерських робіт, складання комплексних іспитів та отримання дипломів «магістра».

— Щодо інших, то ще четверо моряків зі складу рядового і старшинського складу вирішили здобути вищу освіту у військовому виші. Вони навчатимуться заочно коштом держави. Зокрема матрос Андрій Ейдер уже написав рапорт щодо вступу до Інституту Військово-Морських Сил. Хоча це не є привілеєм для колишніх бранців Кремля. Таке заохочення на здобуття вищої освіти доступне всім контрактникам, які уклали наступний другий контракт, — наголосив Олександр Шевченко.

За словами начальника Управління персоналом, ще два військові, що вже мають вищу освіту, виявили бажання відразу після проходження військово-лікарської комісії призначатись на офіцерські посади.

Це командир відділення рейдового буксира «Яни Капу» Сергій Чуліба та старший матрос Андрій Оприско. Вони обидва мають фахову підготовку, споріднену зі службою в електромеханічній бойовій частині.

— Тож на Сергія після проходження курсу лідерства старшинського складу чекає посада командира команди на фрегаті «Гетьман Сагайдачний» з одночасним присвоєнням військового звання «молодший лейтенант». Окрім того, документи Андрія готуємо на посаду офіцера з вимірювання фізичних полів на судні розмагнічування «Балта», — пояснив капітан 1 рангу Олександр Шевченко.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини