ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Вижив під час оборони Луганського аеропорту і став офіцером ЛитПолУкрБриг

Life story
Прочитаєте за: 4 хв. 4 Грудня 2019, 20:18

Наша перша зустріч із Тарасом – тоді ще сержантом 80-ї одшбр – відбулася восени 2015-го. Боєць згадував, чим запам’яталась оборона Луганського аеропорту влітку 2014-го. Як збирав тіла загиблих 14 червня, коли збили наш ІЛ-76. Як почув у радіоефірі голос із кавказьким акцентом «Работает русская армия. Сдавайтесь», що лунав із рації полоненого десантника. Як ворожа граната випадково не розірвалася у трьох метрах…

Нині Тарас – офіцер. Служить у Литовсько-польсько-українській бригаді імені Великого гетьмана Костянтина Острозького.

Продовжуємо розмову, що відбулася чотири роки тому. Говоримо з десантником про те, чим відрізняється служба сержанта і офіцера, хто здавав позиції українських військових у 2014-му й про що розповідають на заняттях у ЛитПолУкрБриг.

Завадили російським провокаціям на кордоні

‒ …У листопаді 2015 року я прибув на місяць на реабілітацію до польського центру «Добрий брат», в якому відновлюються українські воїни. Потім – атестаційна комісія у Командуванні ДШВ для отримання звання «молодший лейтенант». Навчався на курсах англійської… Далі знов – ротація до АТО. Того разу було непросто, бо завдання виконували біля селища Піски, а це будинки… Бригада тоді мала втрати – багато поранених було, ‒ ділиться спогадами Тарас.

Після повернення із війни, офіцер брав участь у навчаннях неподалік кордону з РФ.

‒ Якщо пам’ятаєте, Росія проводила навчання «Запад – 2017»… Наша бригада тоді у повному складі пересувалася вздовж кордону, виконувала рейдові дії спільно з транспортною авіацією – «захоплювали» аеродроми, рубежі. Цікаві вийшли навчання – багато їздили. Це така наша реакція на російські навчання. Бо невідомо, в яку б стадію вони перейшли…

Згадуємо, що понад три роки тому Тарас ще був сержантом. Розмова переходить на тему співпраці офіцерського й сержантського корпусів.

‒ Навіть коли ти сержант, однак – авторитет для колективу, опора для командира, права рука. Наскільки сержантський склад користується повагою в особового складу, настільки швидко виконуються бойові задачі. Сержанти – невід`ємна і поважна ланка війська. А офіцерське звання, на мою думку, це ще більша відповідальність. І бути офіцером – велика честь.

Співрозмовник каже: коли став офіцером, то вибудовувати стосунки з сержантським складом не стало проблемою.

‒ Іще сержантом із цими людьми працював. Мій статус дещо змінився, але це ні на що не вплинуло, бо я не перший рік у бригаді.

Польські й литовські військові цікавляться історією оборони Луганського аеропорту

Запитуємо у Тараса про його службу в ЛитПолУкрБриг.

‒ Тут багатонаціональне середовище. Люди з Польщі, Литви. Всі зі своїми традиціями… Мовного бар`єру немає. Всі чудово володіють англійською й польською. Військові повинні адаптуватись і реалізовувати себе в будь-якому місці і умовах, виконувати задачі. Так, спочатку був певний дискомфорт, але буквально за тиждень все минуло. Познайомились і служимо у складі бригади. Ставлять задачі, і ми спільно їх виконуємо – від начальника секції до комбрига.

Офіцер розповідає, що більшість поляків і литовців пройшли через миротворчі місії.

‒ Мій бойовий досвід, здобутий на сході, допомагає. Тут ділимося ним, проводимо спільні заняття. Наприклад, українці, які всі є учасниками бойових дій, оповідають про оборону Луганського чи Донецького аеропортів. Іноземним колегам це цікаво, адже вони з таким не стикались.

Про позиції наших воїнів ворогу повідомляло 12-літнє дівча

Із чим не стикались іноземці, і що довелося побачити Тарасу, про це ми попросили його розповісти. Кілька випадків, що врізались у пам’ять.

‒ Був випадок у Хрящуватому… Мінометний обстріл. Загинула коза. Що робити? Шкода її викидати, просто пропаде. Думаємо, розділимо та щось з тим м’ясом зробимо. Коли її підвісили і почали обробляти, знов обстріл почався. Ми – в укриття. Коли все стихло, виходимо, дивимося – а кози немає (сміється). І не знаємо, хто вкрав… Але це той, хто точно має сталеві нерви. Щоб під мінометним обстрілом встигнути цю козу зняти, забрати…

‒ Ще була ситуація… Дівчинка біля нас періодично на велосипеді їздила. І після того, як проїжджала, починався щільний обстріл. Це теж у Хрящуватому було… Після обстрілу постійно змінювали позиції нашої техніки… Дівчинці цій років 12. Казала, що у неї «на тій стороні» є друзі… Але після проведеної бесіди з нею виявили: мала «здавала» наші позиції.

‒ Коли стояли в Луганському аеропорту, мешканці Переможного допомагали нам харчами – вночі, ризикуючи своїм життям. Одну родину, яка нам так допомагала, вбили у серпні 2014-го, коли в Переможне зайшли підрозділи російських найманців.

Тепле слово колегам

…Під час нашої розмови Тарас перебуває в Польщі, тож спілкуємося телефоном. Згадуємо, що 30 хвилин, про які домовлялись напередодні, спливають. Наостанок просимо офіцера привітати армійців із Днем Збройних Сил України.

‒ Усім військовим ‒ здоров`я, сталевих нервів, віри в нашу перемогу, щастя в родинах! Бути на позитиві, розвиватись. Нехай Бог нам допомагає! – побажав Тарас.

Нагадаємо, що АрміяInform уже писала про офіцера ЛитПолУкрБриг Марину Задорожну. Про неї читайте у нашому матеріалі «Успішні в майбутньому десантниці на співбесіду приходять з мамами».

Фото: пресслужба ЛитПолУкрБриг

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Очільники Міноборони США та Норвегії обговорили ситуацію в Україні

Очільники Міноборони США та Норвегії обговорили ситуацію в Україні

Міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам відвідав Пентагон та зустрівся з міністром оборони США Ллойдом Остіном. Серед тем обговорення була війна в Україні.

У ВМС ЗСУ розповіли про ситуацію з ворожими кораблями в Чорному та Азовському морях

У ВМС ЗСУ розповіли про ситуацію з ворожими кораблями в Чорному та Азовському морях

У Чорному та Азовському морі станом на ранок п’ятниці на бойовому чергуванні відсутні російські кораблі.

У Дніпрі відомо про двох загиблих і 15 поранених внаслідок ворожої атаки

У Дніпрі відомо про двох загиблих і 15 поранених внаслідок ворожої атаки

Очільник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак повідомив, що наразі у Дніпрі відомо про 2 загиблих і 15 поранених внаслідок ранкової ракетної атаки.

Мінус 870 окупантів, 17 ББМ та 21 артсистема: втрати армії рф за добу

Мінус 870 окупантів, 17 ББМ та 21 артсистема: втрати армії рф за добу

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 19.04.24 орієнтовно становлять:

Сьогодні відбудеться засідання Ради Україна-НАТО у віртуальному форматі

Сьогодні відбудеться засідання Ради Україна-НАТО у віртуальному форматі

Сьогодні, 19 квітня, відбудеться засідання Ради Україна-НАТО, скликання якого ініціював Президент України Володимир Зеленський для обговорення захисту українського неба й постачання засобів ППО.

Українська авіація завдала 9 ударів по ворожих позиціях

Українська авіація завдала 9 ударів по ворожих позиціях

Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала ударів по 9 районах зосередження особового складу противника.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Навідник до 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади

від 24000 до 124000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Інструктор забезпечення навчально-тренувального процесу обслуг ЗРК

від 27000 до 30000 грн

Васильків, Київська область

Кухар

від 21400 до 21400 грн

Дніпро

31 Бр НГУ ім. генерал-майора Олександра Радієвського

Старший навідник, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Стрілець роти охорони

від 20000 до 20000 грн

Житомир

199 навчальний центр ДШВ ЗСУ

Радіотелеграфіст

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго