ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Виставка правдивих фото про російсько-українську війну підкорює Італію

Прочитаєте за: 3 хв. 4 Грудня 2019, 14:04

Усесвітньовідомий фотограф, журналіст італійської газети La Stampa Роберто Траван та ветеран АТО Олесь Кромпляс об’єднали свої світлини у спільній фотовиставці Donbass.Europa, яка нині підкорює Італію. Український воїн подав роботи зі знаменитої Авдіївської промки, а італієць — 12 найкращих знімків, які стали його творчим здобутком упродовж 5 років мандрівок окопами Донбасу. Їхня експозиція вже відбулась у Мілані, Римі, Турині, Неаполі… Остання —на Сицилії.

Виставку в Неаполі на запрошення Генерального консула України в цьому місті Віктора Гамоцького вперше відвідала офіційна українська делегація, до складу якої ввійшли працівники Київського міського Центру допомоги учасникам АТО. Як зазначила кореспондентові АрміяInform її учасниця Наталія Прилуцька, фотовиставка Donbass. Europa, як і попередня Аrma—prossima tua, зробила значущий внесок у переосмислення італійцями війни на Донбасі.

— На цю тему на італійських телеканалах і в пресі було багато репортажів. Але інформували дуже «акуратно»: про «конфлікт», «громадянську війну»… Загалом озвучувалася проросійська риторика, —говорить Наталія. —Роберто Траван і Олесь Кромпляс своїми фото руйнують її нанівець. У підписах під їхніми світлинами — безкомпромісна інформація від очевидців війни. Без обережностей та умовностей! Торік Траван виграв на всесвітньому конкурсі фото в Токіо золоту медаль за світлину загиблого українського воїна Сергія Кобченка. Цього року з нею він посів перше місце на WordPress. Під фото підпис: «Український воїн, убитий російським ворогом на території Донбасу. 25 квітня 2017 року». Італійці дізнаються правду: це війна Росії, яку вона веде проти України.

Дмитро Загуменний, керівник апарату КМДА, який відвідав Неаполь, запевнив: «Київ розвиватиме цю діяльність. Фотовиставку Аrma—prossima tua запрошено до української столиці, адже тут вона може пройти під знаком вшанування полеглих героїв та українських бійців, які нині у шанцях».

Досвід Італії показав значення впливу таких українських форумів. Виставки Аrma—prossima tua та Donbass. Europa відвідали багато італійців, зокрема дипломатів, лідерів громадської думки, політиків. Важливою стала участь посла України в Італії Євгена Перелигіна й підтримка виставки в італійських ЗМІ. Відвідувачі сприймали ці світлини емоційно, адже попри те, що війна триває шостий рік, багато хто почув і побачив правду вперше.

Роберто Траван продовжує подорожі Україною. У нього і його побратимів нові проєкти. Найближчий присвячено темі суїцидів та їхньому запобіганню. Вже проведено зйомки у військових шпиталях і реабілітаційних центрах.

У межах візиту української делегації до Італії відбулося нагородження фотомитця Роберто Травана й італійського громадського діяча та журналіста Мауро Воерціо (займається апеляцією на рішення суду щодо українського добровольця Віталія Маркова) відзнаками народної пошани—«за професійну роботу та об’єктивність у висвітленні подій на Сході України».

— Фотовиставка показала те, наскільки важливо популяризувати Україну за кордоном, — додала Наталія Прилуцька. — У нас є багатющі традиції й вікова культура, але ми себе не презентуємо. Зазвичай цим займаються лише небайдужі діаспоряни. Ось у Неаполі на базі НАТО нещодавно наші співвітчизники змогли провести український фестиваль! Показали український гопак, вишиванки, почастували варениками та борщем. Отже, запит на популяризацію України у світі реально є.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram