ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військових запросили до суду

11 Грудня 2019
Військових запросили до суду

За ініціативи Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління військовослужбовці Одеського гарнізону мали змогу особисто поспілкуватися з представники суддівського корпусу Господарського суду Одеської області.

Даний захід проводився в рамках Всеукраїнського тижня права. Тематикою зустрічі стало одне з найбільш поширених питань, з яким військовим доводиться звертатися до суду. Мова йде про земельні правовідносини. Зокрема, обговорювали питання застосування земельного та орендного законодавства при укладанні та припиненні договорів, пов’язаних із використанням земель оборони, нових підходів до вирішення судових спорів з огляду на правові позиції у Визначеній категорії справ. Особливо жваво військові долучилися до обговорення, коли розглядали доцільність визначення у спорах про визнання недійсними договорів оренди землі скасування рішень органів місцевого самоврядування та/або органів виконавчої влади окремим предметом позову.

А ось питання необхідності скасування державної реєстрації оспорюваних договорів у сфері земельних правовідносин та залучення державних реєстраторів до участі у справах викликало справжню дискусію.

‒ У Господарському суді Одеської області є дуже багато справ військовослужбовців, які пов’язані з земельними правовідносинами. Ці справи непрості, вони потребують неабиякої уваги. Звісно, є певні недоліки при підготовці позовних заяв з боку позивачів і при підготовці відповідей на них з боку відповідачів. Тому наші фахівці готові поділитися своїм досвідом та знаннями з військовими, з метою удосконалення судочинства та для того, аби ми мали можливість ухвалювати рішення вчасно і справедливо, ‒ розповів голова Господарського суду Одеської області Володимир Петров. ‒ У нашому суді така зустріч відбувається вперше, але ми готові постійно зустрічатися хоча б раз на пів року, а за необхідності ‒ й частіше. Ми завжди відкриті для спілкування.

Один із запрошених до суду ‒ помічник командира  Міжвидового центру підготовки військових частин та підрозділів з правової роботи старший лейтенант юстиції Олександр Тимошенко. Він уважно вслуховувався та нотував за спікерами окремі питання.

‒ До мене часто звертаються учасники АТО/ООС із різноманітними проблемними питаннями. Але левова їх частина перепадає на можливість порядку отримання належної земельної ділянки у власність та тих, що стосуються соціальних гарантій. Особисто мене цікавить вирішення проблемних питання земельних правовідносин на полігоні. Тому даний захід ‒ чудова нагода поспілкуватися з фахівцями в галузі права. І для цього не треба писати заяви й довго чекати на відповідь – все можна дізнатися напряму, ‒ зазначає офіцер.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Актуально