Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Відновлення тимчасової слідчої комісії ВР із розслідування справ щодо Іловайська й Дебальцевого та підвищення пенсій для родин загиблих

17 Грудня 2019
Відновлення тимчасової слідчої комісії ВР із розслідування справ щодо Іловайська й Дебальцевого та підвищення пенсій для родин загиблих

– Мій син взяв у руки гранатомет і пішов проти російських танків під Дебальцеве, щоб захистити свою країну…

Мати загиблого бійця батальйону «Дика качка» Надія Попович та близько трьохсот мітингувальників – родини загиблих воїнів з «Об’єднання дружин і матерів бійців-учасників АТО» і понад дві сотні бійців батальйонів «Донбас» та «Кривбас», тримаючи плакати, прапори та фотознімки загиблих синів та побратимів зібралися сьогодні біля будівлі парламенту.

Вони вимагали відновлення тимчасової комісії Верховної Ради з розслідування справ щодо Іловайська і Дебальцевого, а також  підвищення пенсій для родин загиблих.

– Мій син загинув на позиції «Зеніт» у січні 2015 року. Врятував побратимів… а сам врятуватися не встиг. Прийняв на себе вогонь… просто в обличчя… На той час його синам було 3 і 6 років. Вони досі не можуть змиритися з тим, що тата більше немає, – розповідає мати загиблого бійця Надія Попович.

Її син – герой, а його діти, як розповідає жінка, нині змушені виживати на мізерні кошти, які виплачує держава за втрату годувальника.

– Ми не можемо забезпечити їм повноцінне дитинство, купити ліків, не кажучи вже про те, щоб оздоровити чи повезти на море, – говорить мати воїна.

Та жаліється, що коли зібралася на заслужений відпочинок, її поставили перед вибором: або отримує допомогу за втратою годувальника, або трудову пенсію. Каже, в пам’ять про сина обрала перший варіант.

– Маю 45 років трудового стажу і мушу відмовлятися від зароблених грошей. Я ж не їздила за кордон заробляти гроші, працювала на користь держави. Навіщо мені було весь цей час працювати? Мій син, як і сини інших матерів, які зараз тут, теж вибрав служіння своїй країні. А ми нині прирівняні до тих родин, чиї годувальники загинули внаслідок нещасного випадку, чи хвороби. Тому наразі не просимо, а вимагаємо, щоб наші діти отримували гідну допомогу, як члени родин тих, хто перед державою має особливі заслуги, – каже Надія Попович.

– Нинішня акція запланована саме на початку пленарного тижня, щоб нагадати депутатам про те, що поряд із іншими важливими для України питаннями досить гострою є проблема соцзахисту родин героїв, які віддали життя за нашу з вами країну, та встановлення правди «котлів», – каже одна з організаторів мітингу, очільниця «Об’єднання дружин і матерів бійців-учасників АТО» Наталя Музика.

Вона зазначила, що організація утворилася саме  тоді, коли сталася Іловайська трагедія, внаслідок інформаційного вакууму щодо долі українських воїнів, які там перебували.

– Матері й дружини бійців почали об’єднуватися і дізнаватися про своїх рідних. Одні з них знаходили хлопців живими й неушкодженими, інші – пораненими, а хтось отримував сумну звістку. Ми зрозуміли: цим людям потрібна допомога. І не лише моральна підтримка чи психологічна реабілітація. Ось уже п’ять років боремося за їхні права та достойне життя. Адже вони залишилися без годувальників: діти – без батьків, дружини без чоловіків, тому, що до останнього подиху служили Батьківщині. Їхні заслуги – величезні, тож мають бути гідно оцінені, – каже Наталя Музика.

Як зазначив один із організаторів мітингу, це вже друга подібна акція. Перша відбувалася 6-го грудня, на день ЗС України.

– Місяць тому збіг термін повноважень Генпрокуратури  щодо розслідування справ Майдану, подій у Іловайську й Дебальцевому. Справи передані до ДБР. Але поки що відновлення слідства не бачимо. Вимагаємо від ВР відновити роботу тимчасової слідчої комісії стосовно розслідування цих справ. Комісія, що існувала у 7-му скликанні, встигла зробити лише проміжні висновки. У восьмому скликанні роботу комісії не відновлено. Нині хочемо домогтися, щоб відновили слідчі дії, зробили висновки та встановили справедливість. Адже російські військові злочинці мають бути притягнуті до відповідальності. П’ять років ми виходимо на мітинги й чекаємо висновків за цими воєнними злочинами. Бо хочемо, аби про героїв не забували, – сказав комбат «Донбасу»,один із організаторів акції.

Офіцер також зазначив, що кілька днів тому ветерани мали зустріч із головою фракції «Слуга народу» Давидом Арахамією. Він пообіцяв, що депутати зареєструють питання створення тимчасових комісій у справах Іловайська та Дебальцевого й найближчим часом проголосують.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини, Події, Соціальний захист