ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Від борців за волю − до захисників України» − у Чернігові розпочала роботу пересувна виставка

Прочитаєте за: 2 хв. 8 Грудня 2019, 13:30

До Дня Збройних Сил України в Чернігівському молодіжному центрі презентували виставку «Від борців за волю − до захисників України: Чернігівщина», присвячену нашим воїнам, починаючи від української революції 1917−1921 років минулого століття до сьогоднішньої війни на сході.

Експозиція складається з плакатів, які розповідають як про Перший зимовий похід та його учасників, так і про наших сучасників – захисників − уродженців Чернігівщини, відзначених державними нагородами впродовж 2014−2019 років. Тому вона містить і стенди з інформацією про українські відзнаки для воїнів.

Партнери проєкту: Український інститут національної пам’яті, Чернігівський військкомат, оперативне командування «Північ», Чернігівський прикордонний загін.

На відкритті виставки були присутні вихованці Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою та представники силових структур.

− Нам треба вшановувати не тільки загиблих, а й живих бійців. Показати спадкоємність сучасних військовослужбовців за незалежність України, які з Чернігівщини, – зазначив представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області Сергій Бутко.

Нагадаємо, що Перший зимовий похід армії УНР тилами Червоної та Добровольчої армій під проводом Михайла Омеляновича-Павленка проходив із 6 грудня 1919 по 6 травня 1920 рр. Його маршрут пролягав територіями нинішніх Житомирської, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Вінницької областей. За весь рейд вояками УНР було пройдено 2500 км, проведено понад 50 успішних боїв.

За оцінками воєнних істориків, Перший зимовий похід армії УНР є найгероїчнішою сторінкою воєнного мистецтва періоду Української революції (1917−1921 рр.), під час якого українська армія вперше вдало застосувала партизанські методи боротьби з ворогом.

Сама виставка, за словами її співорганізаторів, буде розширюватися. Триватиме вона до травня наступного року. Ще місяць експонуватиметься в Чернігові: у стінах Молодіжного центру, в Чернігівському обласному територіальному центрі комплектування та соціальних послуг, у штабі оперативного командування «Північ», а після Нового року мандруватиме районами області, реалізовуючи свою головну мету – український патріотизм.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: