ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Одесі триває заключний регіональний семінар ОБСЄ з демократичного цивільного контролю над Збройними Силами України

10 Грудня 2019
В Одесі триває заключний регіональний семінар ОБСЄ з демократичного цивільного контролю над Збройними Силами України

Заходи стосовно висвітлення даної тематики успішно реалізує Міністерство оборони України та Координатор проєктів ОБСЄ в Україні. Нагадаємо, що такі семінари вже відбувалися в Києві, Дніпрі, Харкові, Вінниці, Рівному, Миколаєві та Львові. Наразі в Одесі триває семінар, який стане останнім у цьому році.

Як розповів кореспондентові АрміяInform директор Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України генерал-майор Микола Садовський, семінар з прав і свобод військовослужбовців та інших ключових напрямків демократичного контролю над Збройними Силами України покликаний підвищити рівень обізнаності військовослужбовців з їхніми правами та свободами, покращити взаємодію Збройних Сил України з громадянським суспільством, а також продемонструвати переваги демократичного цивільного контролю над вітчизняним військом.

– Кожен військовослужбовець повинен розуміти, які завдання вирішує демократичний цивільний контроль у системі застосування Збройних Сил України. Взагалі, які кроки здатні покращувати демократичний цивільний контроль у комплексі заходів задля забезпечення верховенства права, законності, підзвітності, прозорості в органах сектору безпеки та оборони, – відзначив генерал-майор Микола Садовський.

Менеджер проєктів у військово-політичній сфері Координатора проєктів ОБСЄ в Україні Олександр Гладкий розповів, що ОБСЄ виявляє зацікавленість у якісній реалізації демократичного цивільного контролю в Збройних Силах України. Організатори також сфокусовані обговорити в цьому контексті нагальні проблемні питання та можливі шляхи їхнього вирішення.

– Передусім акцентуємо увагу на особливостях законодавчої бази щодо підвищення прав та свобод військовослужбовців, їх дотриманні під час особового періоду в державі. Важливим питанням є розкриття сутності та змісту гендерної політики в секторі безпеки та оборони, насамперед, як цей аспект впроваджується у Збройних Силах України. Окрема розмова про імплементацію сучасної мовної політики в армійських підрозділах, взаємодію військових із громадянським суспільством. Не варто забувати і про ефективність комунікації захисників зі ЗМІ, – зауважує Олександр Гладкий.

Представник Національного університету оборони України імені І. Черняховського доктор наук з державного управління підполковник Ольга Сальнікова детально розповіла присутнім про роль демократичного цивільного контролю над Збройними Силами, розкрила його сутність та переваги.  Крім того, вона розповіла про актуальність застосування стратегічних комунікацій як ефективного механізму взаємодії між збройними силами та громадянським суспільством.

Під час семінару організатори презентували довідник «Основні права і свободи військовослужбовців Збройних Сил України». Як додав національний експерт ОБСЄ Володимир Лукічов, посібник має за мету посилити рівень обізнаності військовослужбовців, тому його обов’язково передадуть до армійських підрозділів.

До заходу залучено представників ОБСЄ в Україні, вітчизняного оборонного відомства, Генерального штабу ЗС України, Національного університету оборони України імені І. Черняховського, громадських організацій, а також військовослужбовців Військово-Морських Сил та інших військових частин і установ Одеського гарнізону.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Освіта та наука