ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна звернулася до Генерального секретаря ООН через дії Росії в окупованому Криму

24 Грудня 2019
Україна звернулася до Генерального секретаря ООН через дії Росії в окупованому Криму

Про це йдеться в листі, який написав тимчасовий повірений України при ООН Юрій Вітренко, на ім’я Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша, повідомляє Укрінформ.

– Ні візити російських посадовців до Криму, ні будівництво мосту, як і будь-які інші дії окупаційної адміністрації, у жодний спосіб не можуть змінити статус Автономної Республіки Крим та міста Севастополя як складової частини території України в межах її міжнародно визнаних кордонів, – зазначив Вітренко.

За його словами, дії Росії щодо так званого «кримського мосту» грубо порушують Конвенцію ООН про морське право 1982 року, двосторонні договірні зобов’язання перед Україною та принципово суперечать загальновизнаним нормам і принципам міжнародного права.

– Ні Україна, ні будь-яка інша цивілізована держава не визнають марних спроб Кремля легітимізувати анексію частини суверенної території України, – наголошує Вітренко.

«Україна вимагає від російської сторони, – йдеться далі в листі, – припинити протиправні дії та будь-яку діяльність на територіях України, тимчасово окупованих Російською Федерацією».

У постійному представництві України при ООН повідомили, що цей лист буде поширено як офіційний документ Генеральної Асамблеї ООН у рамках розгляду питання порядку денного «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України» та як документ Ради Безпеки ООН.

Раніше ухвалені резолюції Генеральної Асамблеї безпосередньо засуджують будівництво мосту як грубе порушення статуту ООН, а також застерігають російських посадовців від неузгоджених з Україною візитів на Кримський півострів.

Підготувала Тетяна Рубан

Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Новини світу та України