ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна запровадила санкції проти Росії: хто потрапив до списку

2 Грудня 2019
Україна запровадила санкції проти Росії: хто потрапив до списку

«Що більше санкцій, то краще. Попри заяви про їхню неефективність, це — дієвий інструмент»

Запровадження урядом нових антиросійських санкцій по Криму — дуже правильно. Як розповів в інтерв’ю «24 каналу» експерт ГО «Майдан закордонних справ» дипломат Олександр Хара, нові санкції свідчать, що в керівництва України є політична воля.

— Захист культурної спадщини України — дуже важливий момент. І нові санкції — показник, що Україні не байдужі ці речі, — зазначає Олександр Хара.

Водночас дипломат підкреслює: непогано, щоб ці санкції були не лише номінальними. Були застосовані певні дії до російських активів цих компаній або людей в Україні, з ними пов’язаних. Також важливо синхронізувати українські санкційні списки з європейськими й американськими.

Які санкції проти Росії ввела Україна?

У березні 2019 року запроваджене рішення РНБО про санкції проти 294 російських компаній і 848 громадян Росії. Обмеження застосовані до керівників обох палат російського парламенту. Під санкції потрапили росіяни, що причетні до захоплення українських моряків і суден поблизу Керченської протоки, а також ті, хто були залучені до будівництва Керченського мосту, проведення псевдовиборів на окупованих територіях тощо.

Читайте матеріал АрміяInform: «Навіщо Росія захоплювала українські судна у Керченській протоці»

27 листопада Кабінет міністрів запровадив санкції проти 131 юридичної особи за руйнування об’єктів культурної спадщини в Криму, здійснення там теле- і радіомовлення, а також постачання матеріалів для оборонно-промислового комплексу Росії.

За його словами, дурниці, що санкції не ефективні, оскільки не змінили агресивну політику Росії, про що часто говорять в Європі. Це частково правда.

— Якщо є порушення міжнародного права, то повинна бути реакція. Другорядне питання — впливає чи ні це на поведінку Росії. По-друге, санкції, які застосовують Україна, ЄС і США — великий потенціал для зменшення ресурсної бази Росії, що унеможливлює продовження агресії, — наголошує Олександр Хара.

Приміром, розповідає експерт, Україна припинила співпрацю з Росією в оборонній сфері, чим зірвала модернізацію деяких проєктів російського флоту. Без продукції «Південмашу» росіяни мають великі проблеми у підтримці боєздатності стратегічних сил.

Що відомо про санкції ЄС проти Росії?

ЄС ввів економічні санкції проти Росії у 2014 році через анексію Криму й агресію на Донбасі, які продовжують кожні пів року. До санкційного списку потрапили понад 200 громадян Росії та організацій, що займаються різною діяльністю в окупованому Криму та на окупованому Донбасі.

До економічних санкцій ЄС проти Росії входять:

  • обмеження доступу на первинний і вторинний ринки капіталу ЄС для 5 російських держбанків та їхніх дочірніх структур, а також для 3 великих російських енергетичних і 3 оборонних компаній;
  • заборона на торгівлю зброєю (імпорт і експорт);
  • заборона на постачання в Росію товарів подвійного призначення для потреб армії країни;
  • обмеження доступу Росії до стратегічних технологій і послуг у галузі нафтовидобування.

АрміяInform нагадує, що раніше в листопаді Євросоюз заявив, що зберігатиме антиросійські санкції до повного виконання Мінських домовленостей.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Публікації