ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Сухопутні війська мають бути пріоритетом розвитку армії у 2020-30 роках – експерт НІСД

12 Грудня 2019
Сухопутні війська мають бути пріоритетом розвитку армії у 2020-30 роках – експерт НІСД

Сухопутні війська ЗСУ – найчисленніші через особливості війни на суші, яка вимагає значних мас військ і техніки для проєктування сили в умовах операцій, що розтягуються в ширину і глибину на сотні кілометрів. Саме Сухопутні війська виконують основне завдання зі стримування воєнної компоненти гібридної агресії РФ, а у випадку крайньої необхідності і її відбиття. Тому цей рід військ має бути пріоритетом розвитку армії у 2020–2030 роках. Про це АрміяInform заявив головний консультант відділу воєнної і воєнно-економічної політики Національного інституту стратегічних досліджень Микола Бєлєсков.

Нині війна на суші вступає в новий етап розвитку, де вогнева могутність домінуватиме над маневром не лише на тактичному, а й на оперативному рівні. Фронту в звичному нам розумінні не буде. Буде значне перемішування військ із можливістю для флангових атак і великим наголосом на зустрічних боях. Мобільність у таких умовах буде важливою, як і вміння сконцентруватися в потрібний час і місці для ключової атаки при вимогах розконцентрації сили до рівня роти під час маневру, – зазначає головний консультант НІСД Микола Бєлєсков.

Експерт вважає, що водночас із засобами ураження все більшого значення набуватимуть системи управління, розвідки і спостереження (С4ISR), які даватимуть значні переваги тим, хто випереджатиме у виявленні й вогневому ураженні. За його словами, все це вимагає нових підходів до озброєння, комплектування і застосування військ. Тому поряд із технічним забезпеченням стоїть завдання правильного доктринального розвитку, що накладе свій відбиток на комплектування та застосування сил.

Раніше Микола Бєлєсков повідомляв про головні чотири критерії, за якими слід оцінювати українське військо.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини, Публікації