ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Смішні гроші» від курсантів ХНУПС

11 Грудня 2019
«Смішні гроші» від курсантів ХНУПС

Кажуть, що театр починається з гардероба, але для вихованців театрального гуртка Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба він розпочався із кафедри філософії. Саме там 5 років тому народилась ідея ставити театральні вистави, аби розвивати у курсантів їхні таланти, почуття впевненості.

– Під час занять у літературно-художньому гуртку виникла ідея «замахнутися» на повноцінну театральну виставу, – розповідає художній керівник, доцент кафедри філософії Таїсія Чернишова. – Це була п’єса відомого українського драматурга Миколи Куліша «Мина Мазайло». Задум успішно виконали, і глядачам сподобалось. Тоді й вирішили продовжити цю творчу роботу, назвавши свій колектив «Милі люди».

За час існування гуртка курсанти бралися за твори Миколи Гоголя «Ревізор», Михайла Старицького «За двома зайцями», американського драматурга Кена Людвіга «Примадонни» та інші.

Свій талант «Милі люди» встигли продемонструвати вже й за межами видового вишу. Так, «кожедубівці» декілька разів виступали на Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Співограй», де отримували нагороди за найкращу виставу фестивалю. П’ятикурсник льотного факультету Владислав Гелуненко був нагороджений за найкращу чоловічу роль, а його товариш по навчанню курсант-авіатор Вероніка Мартинова – за найкращу жіночу роль другого плану.

Крайні три місяці вихованці театрального гуртка разом зі своїми ідейними натхненниками – викладачами української мови кафедри філософії – репетирували п’єсу відомого американського драматурга Рея Куні «Смішні гроші».

– Понад годину часу на сцені розгортається захоплива історія, – розповідає начальник кафедри філософії полковник Ігор Будур. – Головний герой п’єси офісний клерк Генрі Перкінс, випадково знаходить дипломат із величезними грошима, які замість безтурботного життя, принесли йому лише безліч клопоту. На сцені постійно виникали дуже кумедні і заплутані ситуації тощо. Сім курсантів проявили неабияку завзятість і старання, унаслідок чого їхня гра була дуже професійною та емоційною.

Головна роль авантюриста Генрі Перкінса дісталася курсанту Владиславові Гелуненку.

– Я із першого курсу займаюся в гуртку. Намагаюся добре вчитися, щоб мої командири відпускали до клубу ХНУПС на позапланові заняття. На сцені буквально перевтілююся в іншу людину, намагаюся жити й думати інакше. Це зробити зовсім не просто, і в цьому мені допомагають поради викладачів-філологів. Ні, про велику сцену та все, що із нею пов’язане, не мрію. Просто хочу бути всебічно розвинутим і не обмежуватися лише службою. Коли стану лейтенантом, то своїм прагненням пошуку нового й цікавого поділюся зі своїми підлегими, – вважає майбутній офіцер.

Прем’єрний показ у ХНУПС «Смішних грошей» викликав море оплесків з боку сотень захисників України. Після вистави заступник начальника університету полковник Микола Коваленко підійшов до артистів та подякував за талант.

– Я пишаюся, що в нашому славетному виші є такі професійні актори, – сказав він. – Обов’язково рухайтеся далі, до нових творчих висот. Це потрібно і вам, і всім іншим курсантам для зміцнення віри у власні сили. Браво! Бравісимо!

За словами викладачів театрального гуртка Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, нині вони вже готуються до виступу під час чергового Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Співограй». Нова вистава буде ще цікавіщою за попередні, а хлопці та дівчата глибше зануряться у свої ролі. Проте, що саме поставлять, наразі вони тримають у таємниці.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
MilitaryArt