ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Що приготував Святий Миколай дитячим серцям з уламками війни

18 Грудня 2019
Що приготував Святий Миколай дитячим серцям з уламками війни

«На Донбасі зростає покоління дітей, які не вміють добре писати, але вже відрізняють калібр мінометів за звуками пострілів і вибухів. Яке майбутнє чекає на них? Що нестимуть вони в життя: страх і руїну чи добро й віру? Це залежить від нас»,— говорить координатор проєкту Art-перемир’я, офіцер цивільно-військового співробітництва Борис Кутовий.

Нині, напередодні Дня Святого Миколая і Нового року, українські захисники організовують святкові заходи для дітей, які мешкають поблизу лінії фронту. Військові, як ніхто інший, знають, в яких умовах діти змушені зростати, як потребують уваги й опіки дорослих. Саме тому торік з ініціативи військових ЗСУ започатковано національно-мистецький проєкт Art-перемир’я, який охоче підтримало вище військове керівництво.

Цей проєкт покликаний привернути увагу суспільства до маленьких дитячих сердець з уламками війни і через художню літературу й мистецтво максимально мінімізувати її наслідки для них. Координатор Борис Кутовий розповідає, що Art-перемир’я — не просто проєкт, а об’єднання дуже різних людей — військових, митців, представників малого й середнього бізнесу — навколо ідеї духовного відродження Донбасу. А це — фундамент загального відродження.

Цьогоріч у прифронтових населених пунктах — Мар’їнці, Світлодарську, Парасковіївці, Соледарі, Миронівському, Красногорівці майже три тисячі дітей віком від 5 до 13 років побачать святкову виставу. Запорізький театр-лабораторія VIE підготував для дітей музичну action-казку «Хоробре серце, косі очі».

— Щоразу ми приїздимо на Донбас з особливим відчуттям. Бачимо обличчя дітей, їхні усмішки, щирі емоції, і серце тане. Нині підготували дуже динамічну виставу, під час якої передбачена постійна активність юних глядачів. Упевнена, вони будуть у захваті, — повідомила Ольга Лещова, актриса і директор — художній керівник театру.

Окрім театру, солодких подарунків, до дітей у гості прийде книжка.Понад сотню місцевих і шкільних бібліотек населених пунктів, наближених до фронту, отримають книгу «Листи здалеку», написану офіцером ЗСУ, учасником бойових дій на Сході України Борисом Кутовим. Книга про те, що допомагає на війні бути сильним, чому вдається перемагати, витримувати труднощі, з яких чеснот людини народжується любов до своєї Батьківщини.

Під час торішніх заходів проєкту Art-перемир’я у Світлодарську, коли діти дивилися виставу, на Світлодарській дузі почався жорстокий бій і гинули наші бійці.

— Район перекрили, всіх дітей доставили додому цілими й неушкодженими, з подарунками і радістю в очах. Та найбільше, що вразило в ті хвилини, це те, що попри обстріли, діти аплодували, сміялися,— згадує Борис Кутовий. Сподіваюся, що там, де лунає дитячий сміх,— зброя мовчатиме…І не тільки під час свят чи чергового «перемир’я», а назавжди.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
MilitaryArt, Новини