ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Російський генштаб похвалився новим озброєнням і звинуватив НАТО в «ескалації напруженості»

19 Грудня 2019
Російський генштаб похвалився новим озброєнням і звинуватив НАТО в «ескалації напруженості»

17 грудня начальник генерального штабу РФ генерал армії Герасимов звітував перед представниками військово-дипломатичного корпусу, акредитованими в Росії. За його словами,  цього року російське оборонне відомство продовжувало «поступальний та збалансований розвиток ЗС РФ для забезпечення мирного соціально-економічного розвитку країни», пише «Красная звезда». Так у чому ж полягає «мирний соціально-економічний розвиток Росії»? Передусім, у тотальному озброєнні усіх видів російської армії.

РВСП

За словами Герасимова, у ракетних військах стратегічного призначення три полка переозброєні сучасними ракетними комплексами «Ярс», завершено створення ракетного комплексу «Авангард» із міжконтинентальною балістичною ракетою, оснащеною гіперзвуковим крилатим бойовим блоком. А з початку грудня здійснюється бойове чергування лазерними ракетними комплексами «Пересвет».

Стратегічні ядерні сили

У морських стратегічних ядерних силах забезпечено безперервне несення бойового чергування ракетними підводними човнами стратегічного призначення з періодичним патрулюванням у морі, зокрема під льодом в Арктиці.

Завершуються державні випробування головної субмарини проєкту 955А «Князь Володимир». До кінця року вона поповнить бойовий склад Військово-морського Флоту. Триває будівництво ще чотирьох атомних підводних крейсерів цього проекту.

Потенціал авіаційних стратегічних ядерних сил підтримується шляхом модернізації ракетоносців Ту- 160 і Ту-95МС, а також розгорнуто серійне виробництво стратегічних ракетоносців Ту-160М, які ближчими роками почнуть надходити на озброєння дальної авіації. Всі ці заходи, за словами Герасимова, забезпечують «рішення завдань стримування».

Військово-космічні сили

Два зенітні ракетні полки переозброєно комплексом С- 400. З 1 грудня на бойове чергування заступила РЛС заобрійного виявлення повітряних цілей у Ковилкіно (Мордовія), яка забезпечує контроль повітряного простору на Західному і Південному стратегічних повітряно-космічних напрямах на відстані до 2000 км від російського кордону.

Здійснюється відпрацювання завдань дослідно-бойового чергування авіаційним ракетним комплексом «Кинжал» із гіперзвуковою ракетою. Виконані пуски цих ракет на полігонах, розташованих у різних кліматичних умовах, зокрема в Арктиці. Одночасно розвивається аеродромна мережа, що забезпечує розширення географії застосування комплексу. Авіаційні частини за 2019 рік отримали 139 сучасних літальних апаратів, які, за словами начальника російського генштабу, успішно випробувані в Сирії.

Сухопутні війська та ВДВ

Російський генерал похвалився, що у 2019-му тривало переоснащення Сухопутних військ і ВДВ на сучасні зразки бронетанкової техніки, високоточні ракетні й зенітні ракетні комплекси, а також комплекси РЕБ і системи управління. Впродовж року з’єднання і військові частини отримали більше 3300 нових та модернізованих зразків озброєння.

Військово-морський флот

Військово-морський флот РФ цьогоріч отримає 25 кораблів, бойових катерів і судів забезпечення, п’ять з яких оснащені ракетним комплексом «Калібр». Крім того, з цього року збільшені темпи виробництва кораблів далекої морської зони. Усі оснащуватимуть високоточними ракетами великої дальності. Берегові війська оснащують ракетними комплексами «Бал» і «Бастіон».

У цілому, за словами Герасимова, реалізація державного оборонного замовлення поточного року дозволила переоснастити більше 30 різних з’єднань і військових частин, при цьому доля сучасного озброєння у ЗС РФ становить понад 68%. До кінця наступного року рівень сучасного озброєння та техніки у російській армії доведуть до 70%.

В усьому «винне» НАТО

Нарощуванню темпів озброєння росіяни знайшли виправдання. Традиційно в таких ситуаціях роль «цапа відбувайла» відводиться «Вашингтону та його союзникам із НАТО».

‒ Дії Альянсу посилюють напруженість і знижують рівень безпеки на лінії зіткнення Росія-НАТО, ‒ заявив російський генерал. На його думку, «західними союзниками просувається теза про так звану російську військову загрозу. Будь-який крок Росії в сфері забезпечення своєї військової безпеки пропагандистами Заходу і фейковими ЗМІ однозначно підноситься як «загроза миру».

‒ У доктринальних документах Брюсселю за Росією закріплено статус ворога. Під час саміту НАТО в Лондоні заявлено про завершення формування комплекту сил і засобів високої готовності в рамках ініціативи «чотири тридцятки», а також про суттєве підвищення оперативності передислокації військ підсилення на «східний фланг» Альянсу, ‒ знайшов виправдання російській «гонці озброєнь» генерал Герасимов.

До того ж, росіян неабияк дратують збільшення витрат на оборону країнами, які входять до Північноатлантичного Альянсу. Російський генштаб занепокоєний тим, із 2016-го члени НАТО наростили витрати на оборону в цілому на 130 млрд доларів, а до 2024 року передбачається збільшення військових витрат на 400 млрд  доларів.

‒ Задля забезпечення домінування в космосі на грудневому саміті НАТО вирішено визнати космічний простір окремою сферою ведення бойових дій разом із сушею, повітряним, морським і кіберпростором. Триває робота з розгортання в Європі компонентів ПРО США. У країнах Балтії і Польщі, акваторіях Чорного і Балтійського морів посилюється військова активність, збільшується інтенсивність військових навчань блоку. Їх сценарії вказують на цілеспрямовану підготовку НАТО до застосування військ у великомасштабному військовому конфлікті, ‒ підсумував начальник російського генштабу.

Фото з сайта mk-london.co.uk

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Blogger pool